کد مطلب : 18809
سفر وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو به نخجوان
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز سرهنگ خلبان علی سیفی وابسته نظامی سفارت کشورمان در باکو روز پنجشنبه 24 اسفند 1396 با سفر به جمهوری خودمختار نخجوان به طور جداگانه  با کرم مصطفی یف فرمانده ارتش ویژه و آصف قلی یف فرمانده مرزبانی نخجوان دیدار و گفتگو نمود. در این ملاقات ها دو طرف ضمن ابراز خرسندی از همکاری های صورت گرفته که منجر به تامین امنیت و ثبات در مرزهای دو کشور گردیده است، بر ادامه این روند تاکید کردند. وابسته نظامی سفارت کشورمان ضمن تشریح سیاست اصولی کشورمان مبنی بر تامین امنیت منطقه بدست کشورهای خود منطقه، همکاری ایران و آذربایجان را نمونه خوبی از موارد همکاری دانست که همسایگان با کمک یکدیگر به ثبات و امنیت مرزی و منطقه ای مطلوبی دست یافته اند.
مقامات نظامی نخجوان نیز در این ملاقات ها با اشاره به سابقه طولانی روابط ایران و آذربایجان، امنیت میان مرزهای دو کشور و همچنین همکاری های موجود در زمینه های مختلف را مطلوب، بسیار مهم و ادامه روندهای کنونی را در راستای منافع دو کشور ارزیابی نمودند.
جمهوری خودمختار نخجوان بخشی جدا افتاده از سرزمین جمهوری آذربایجان است که با دو استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی مرز مشترک دارد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵