کد مطلب : 20873
روسیه: تروریست‌های النصره برای نمایش حمله شیمیایی دیگری در ادلب آماده می‌شوند
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
روسیه: تروریست‌های النصره برای نمایش حمله شیمیایی دیگری در ادلب آماده می‌شوند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: تروریست‌های جبهه النصره برای یک اقدام تحریک آمیز جدید و اجرای نمایش حمله شیمیایی در استان ادلب آماده می‌شوند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری نووستی روسیه، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ما از نزدیک وضعیت منطقه کاهش تنش در ادلب را تحت نظر داریم؛ آنچه به شکل جدی باعث نگرانی ما شده گزارش‌های جدیدی است که از اقدامات تروریست‌های النصره با کمک سازمان بدنام کلاه سفیدها برای اجرای حمله دیگری با کمک مواد شیمیایی سمی به دست ما رسیده است و طبق این گزارش‌ها آنها قصد دارند پس از اجرای این حمله مسئولیت آن را برعهده نیروهای دولت سوریه بیندازند.
زاخارووا گفت: تروریست‌های النصره در ادلب به حملات تحریک آمیز خود علیه ارتش سوریه و غیرنظامیان ادامه می‌دهد. آنها سلاح ذخیره می‌کنند و راکت‌هایی را در حومه‌های حلب، لاذقیه، همات و استان ادلب با هدف مقدمه‌سازی برای این تحریکات توزیع می‌کنند، البته ما وضعیت این مناطق را از نزدیک تحت نظر داریم.
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوامبر به نقل از منابعی محلی اعلام کرده بود که تروریست‌های النصره نزدیک به ۵۰ موشک حامل مواد شیمیایی سمی را میان گروه‌های تروریستی مختلف در ادلب و حومه آن توزیع کرده‌اند.
دولت سوریه با ارسال ده‌ها نامه برای دبیرکل سازمان ملل و روسای شورای امنیت و نیز کمیته قطعنامه ۱۵۴۰ ارسال کرده که حامل اطلاعاتی کامل و موثق درباره اقدامات برخی گروه‌های حامی تروریسم به ویژه ترکیه و عربستان سعودی برای کمک به گروه‌های تروریستی و ارسال سلاح و مواد شیمیایی برای آنها و به طور ویژه اطلاعاتی از حمله شیمیایی گروه‌های تروریستی در خان العسل و غوطه شرقی بودند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه از بمباران بی‌هدف ائتلاف ضد داعش علیه روستای باغوز در حومه شرقی دیرالزور به بهانه مبارزه با این گروه تروریستی در سوریه و عراق انتقاد کرد.
جنگنده‌های این ائتلاف روز دوشنبه حمله جدیدی را در اردوگاه باغوز انجام دادند که در پی آن ۵۰ غیرنظامی کشته شدند.
به گفته زاخارووا، بیشتر قربانیان و زخمی‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند و ائتلاف این بمباران را همزمان با فرار غیرنظامیان از این منطقه آغاز کرد.
وی افزود: طبق بیانیه‌های سازمان ملل بیش از ۶۵ هزار سوری از تر حملات هوایی ائتلاف ضد داعش به اردوگاه الهول واقع در نزدیکی حسکه گریختند.
به گفته این مسئول وزارت خارجه روسیه، آمریکا فشارهایی را بر کشورهای اروپایی آغاز کرده تا آنها را مجبور کند به سرنوشت شهروندانش که از جمله این تروریست‌ها هستند و در سوریه مانده‌اند، توجه داشته باشند.
او در ادامه موضع‌گیری درست‌تر از منظر قانونی که موضعگیری مسکو نیز هست را در این دانست که همه این تروریست‌های خارجی به مسئولان قانونی سوریه تحویل داده شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵