کد مطلب : 19118
تمرکز رقیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه بر حل مساله کردها
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸
تمرکز رقیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه بر حل مساله کردها
کاندیدای حزب مردم جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه وعده داده تا گام های مستحکم و قاطع در یافتن راهی برای مساله کردها بردارد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، محرم اینجه، کاندیدای حزب مردم جمهوری خواه ترکیه برای تصدی سمت ریاست جمهوری گفته اگر به عنوان رئیس جمهوری جدید ترکیه انتخاب شود، اقداماتی را برای یافتن راه حلی مناسب درباره مساله کردها انجام می‌دهد.
انتخابات ریاست جمهوری ترکیه ۲۴ ژوئن سال جاری میلادی برگزار می‌شود.
وی در مصاحبه‌ای با شبکه بی.بی.سی ترک گفت:‌ درگیری‌های ۴۰ ساله وجود دارد و حالا باید حل شود. ما در ابتدا صادقانه این مساله را حل می‌کنیم و سپس آن را در پارلمان حل و فصل می‌کنیم. ما آن را حل می‌کنیم نه اینکه دروغ بگوییم. در نهایت، اقداماتی قاطع برای آن انجام می‌دهیم و بر این باورم که این مساله را می‌توان با صداقت حل کرد. سازش و گفتگو بهترین راه است.
وی همچنین به این مساله اشاره کرد که مخالف حمایت حزبش از برداشته شدن مصونیت قانونگذاران است چون به بازداشت یکی از قانونگذاران حزب و ۱۱ تن از اعضای حزب دموکراتیک خلق منجر شد و چهار تن از آنها مجبور شدند جایگاه خود را به عنوان قانونگذار از دست بدهند.
کاندیدای حزب مردم جمهوری خواه همچنین گفت: این مساله نشان می‌دهد که قوه قضاییه مستقلی در ترکیه نداریم.
محرم اینجه همچنین در توئیتر خود نوشت که می‌خواهد با تمامی کاندیداها از جمله صلاح الدین دمیرتاش، رهبر محبوس حزب دموکراتیک خلق دیدار کند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵