کد مطلب : 18957
تاجیکستان اقامت بدون ثبت اتباع خارجی را افزایش می دهد
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
تاجیکستان اقامت بدون ثبت اتباع خارجی را افزایش می دهد
سخنگوی مجلس نمایندگان تاجیکستان از بررسی «لایحه اصلاح قانون حقوق اتباع خارجی» خبر داد و گفت: در صورت تصویب این لایحه مدت اقامت بدون ثبت اتباع خارجی در تاجیکستان ازسه روز فعلی به 10 روز افزایش خواهد یافت .
 
پایگاه خبری ' آوستا ' به نقل از «محمدآتا سلطان اف» گزارش داد ، این لایحه روز دوشنبه از سوی دولت برای بررسی و تصویب نهایی به مجلس نمایندگان تاجیکستان تقدیم شده است .
در حال حاضر شهروندان کشورهای خارجی که به تاجیکستان سفر می کنند (در صورتیکه حتی از قبل ویزا نیز گرفته باشند ) ، باید قبل از پایان روز سوم اقامت خود در این کشور به اداره امور خارجیان مراجعه و مشخصات و محل اقامت خود در تاجیکستان را اعلام و به ثبت برسانند؛ در غیر این صورت مشمول جریمه می شوند.
فقط مسافرانی خارجی که قصد اقامت سه روز و کمتر از آن در تاجیکستان را دارند ،نیازی به مراجعه به اداره امورخارجیان را ندارد.
این موضوع سبب نارضایتی خارجیانی که به تاجیکستان سفر می کردند می شود.
در صورت تصویب لایحه جدید ، خارجیانی که بیش از 10 روز قصد اقامت در تاجیکستان را دارند، ملزوم به مراجعه و ثبت مشخصات در اداره امور خارجیان این کشور را دارند.
امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان 22 دسامبر سال 2017 میلادی در پیام سالانه به پارلمان این کشور از نهادهای مربوطه خواست درباره مدت اقامت بدون ثبت اتباع خارجی در این کشور تجدید نظر کنند.
رئیس جمهوری تاجیکستان تصریح کرد ، مدت اقامت بدون ثبت اجباری سه روزه اتباع خارجی در این کشور کافی نیست و به نهادهای مربوطه دستور داد در باره افزایش مدت اقامت بدون ثبت اتباع خارجی در تاجیکستان تا 10 روز اقدام شود .
در مجلس نمایندگان تاجیکستان همچنین اعلام کردند؛ اصلاحیه قانون موقعیت اتباع خارجی در تاجیکستان با قانون اساسی و قوانین دیگر این کشور مغایرت ندارد .
 
 
Share/Save/Bookmark