کد مطلب : 21015
منندز: ترکیه میان اس- ۴۰۰ یا تحریم یکی را انتخاب کند
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷
منندز: ترکیه میان اس- ۴۰۰ یا تحریم یکی را انتخاب کند
«باب منندز» سناتور دموکرات اعلام کرد: ترکیه میان اس- ۴۰۰ ساخت روسیه یا تحریم یکی را انتخاب کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «باب منندز» سناتور دموکرات در گفتگو با «کاتیمرینی» ترکیه را تهدید کرد که در صورت خرید سامانه‌های «اس ۴۰۰» از روسیه نه تنها مورد تحریم آمریکا قرار خواهد گرفت که از تحویل جنگنده‌های «اف ۳۵» این کشور نیز محروم خواهد شد.
این سناتور دموکرات در این خصوص گفت: هیچ شانسی برای دستیابی آنها (ترکیه) به اف ۳۵ وجود نخواهد داشت. تحریم‌هایی طبق قانون امروز (علیه ترکیه) وجود خواهد داشت. (موضوع) خرید بخش مهمی از تجهیزات نظامی روسیه در میان است و این فعالیتی به حساب می‌آید که می‌توان هرکسی در جهان از جمله ترکیه را به خاطر آن تحریم کرد.
وی ادامه داد: هیچ راهی وجود ندارد که بتوان اف ۳۵ را در کنار اس ۴۰۰ که می‌تواند بر ماهیت فناوری اف ۳۵ ما نظارت داشته باشد، قرار می‌دهیم. وقوع چنین امری غیرممکن است.
گفتنی است مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اخیراً تهدید کرده که ترکیه باید بین خرید اس -۴۰۰ و عضویت ناتو یکی را انتخاب کند.
در پاسخ به این تهدید، «فواد اُکتای» معاون رئیس‌جمهوری ترکیه نیز پیشتر در صفحه توئیتر خود نوشت: این آمریکا است که باید انتخاب کند. آیا می‌خواهد متحد ترکیه باقی بماند یا دوستی با ما را به خاطر همکاری با تروریست‌ها به خطر انداخته و سپر دفاعی متحد خود در ناتو را در برابر دشمنانش تضعیف کند؟
 
 
Share/Save/Bookmark