کد مطلب : 23482
عقب‌نشینی ترکیه از بزرگترین مرکز نظامی خود در حومه حماه
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
عقب‌نشینی ترکیه از بزرگترین مرکز نظامی خود در حومه حماه
منابع از عقب‌نشینی ارتش ترکیه از بزرگترین پست دیده‌بانی‌ خود در استان حماه بعد از محاصره آن توسط ارتش سوریه خبر دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پست دیده‌بانی ترکیه در شهر مورک در استان حماة سوریه شاهد تحرکات غیرعادی است و کامیون‌ها و نفربرهایی وارد این مرکز شده اند.
نیروهای ترکیه در داخل این پست دیده‌بانی که توسط ارتش سوریه محاصره شده است، شروع به از بین بردن تجهیزات لجستیکی و برداشتن برج‌های مراقبتی کرده‌اند.
منابع امنیتی اعلام کردند، نیروهای ترکیه تصمیم گرفته‌اند از این پست دیده‌بانی عقب‌نشینی کنند. آن‌ها به طرف روسی در این باره اطلاع داده‌اند و با آن هماهنگی صورت گرفته است.
این منابع اعلام کردند،اگر اتفاقی نیفتد ظرف ۲۴ ساعت آتی عقب‌نشینی انجام می‌شود.
همچنین دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهای ترکیه در پست دیده‌بانی۹ که بزرگترین پست دیده‌بانی این کشور در حومه شمالی حماه است، برای عقب‌نشینی آماده شده‌اند. این نیروها حدود دو سال و چهار ماه است که در پست دیده‌بانی مورک هستند.
این منابع اعلام کردند، این عملیات به رغم اظهارات مکرر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه درباره لزوم عقب‌نشینی نیروهای نظام از تمام مناطقی که از آوریل ۲۰۱۹ بر آن سلطه یافته‌اند، انجام می‌شود.
اوت ۲۰۱۹، ارتش سوریه با حمایت هوایی روسیه توانست مورک را از وجود تروریست‌های جبهه النصره پاکسازی کند. مورک در جاده بین المللی بین حماه و حلب واقع است.
از سوی دیگر منابعی در مخالفان سوریه اعلام کردند، کاروان نظامی ارتش ترکیه از گذرگاه کفرلوسین در شمال ادلب وارد منطقه امنی شد که براساس توافق روسای جمهور ترکیه و روسیه شکل گرفته بود.
دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد این کاروان نظامی به سمت منطقه جوزف در جبل الزاویه حرکت کرد و احتمالا نیروهای ترکیه در این منطقه مستقر شوند.
همچنین خودروهای نظامی ترکیه حامل تجهیزات و سربازان بعد از عقب‌نشینی از مورک در حومه حماه وارد منطقه‌ای در نزدیکی جبل الزاویه شدند.
 
 
Share/Save/Bookmark