کد مطلب : 14194
دیدار معاون وزیر خارجه تاجیکستان با سفیر ترکیه دردوشنبه
شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
 در دیدار معاون اول وزیرخارجه تاجیکستان با سفیر ترکیه در دوشنبه درباره گسترش مناسبات دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی و تجاری و همچنین مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراطی گری بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش رادیو تاجیکی به نقل از سایت آسیا پلوس، نظام الدین زاهدی و اوزجان گلتکین دراین دیدار همچنین موضوع گسترش همکاریهای تاجیکستان و ترکیه در بخشهای گردشگری، علوم وفناوری را مورد بررسی قرار دادند.
درگزارش وزارت امورخارجه تاجیکستان درباره دیدار اخیر معاون اول این وزارت با سفیر ترکیه در دوشنبه در مورد بررسی موضوع اتهام رییس جمهوری ترکیه مبنی بر دست داشتن شهروند تاجیکستان در انفجارهای خونین فرودگاه بین المللی شهراستانبول اشاره ای نشده است اما برخی ازنشریه های مستقل چاپ دوشنبه ازجمله " آزادگان " نوشته اند که دولت دوشنبه منتظر ارایه مدارک و شواهد دراین باره ازسوی حکومت انکارا است.
وزارت امورخارجه تاجیکستان تاکید کرده است که تا به حال طرف ترکیه برای اثبات ادعای رییس جمهوری این کشور درباره دست داشتن شهروند تاجیک دراین حوادث هنوز هیج مستنداتی ارایه نکرده است.
این درحالی است که رجب طییب اردوغان رییس جمهوری ترکیه پس ازادای نماز عید سعید فطر در یکی ازمساجد شهر استانبول درمصاحبه با خبرنگاران ازبازداشت 30 نفر در ارتباط با اقدام تروریستی درفرودگاه بین المللی استانبول خبرداده و گفته بود که در میان افراد مظنون اتباع داغستان، قرقیزستان و تاجیکستان حضور دارند.
 
 
Share/Save/Bookmark