کد مطلب : 17399
نخست وزير ژاپن ولاديمير پوتين و رهبر مغولستان را به مبارزه دعوت كرد
شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در سخنرانی در اجلاس مجمع اقتصاد شرق در شهر ولادی وستک روسیه گفت: دوست دارم که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به عنوان یک متخصص جودو و خالتماگین باتولگا، رئیس‌جمهور مغولستان که او هم کمربند مشکی جودو را دارد، به منظور مسابقه‌ای به ژاپن بیایند.
 
آبه به شوخی گفت که در صورت برگزاری چنین مسابقه‌ای خودش کنار ایستاده و تماشاچی خواهد بود چون اولا جودوکار نیست و دوما نمی‌خواهد آسیب ببیند.
 
در جریان این سخنرانی نخست وزیر ژاپن ، یک برنده مدال طلای جودو المپیک به نام یاسوهیرو یاماشیتا از ژاپن نیز حضور داشت، آبه خطاب به او گفت: شما یاماشیتا می توانید از این دو رئیس‌جمهور دارای کمربند مشکی از طریق فدراسیون ژاپن دعوت کنید که به ژاپن بیایند؟ در آن صورت یاماشیتا و این دو رئیس‌جمهور می‌توانند به عنوان رقیب با یکدیگر مسابقه دهند آیا فکر نمی کنید که این جالب باشد؟
 
در آخرین دیدار شینزو آبه و پوتین که در  ژاپن صورت گرفت آنها در یک نمایشگاه مخصوص جودو در موسسه جودوی کودکان در مرکز شهر توکیو حضور پیدا کردند. پوتین در سالهای گذشته همواره از خود به عنوان یک فرد عاشق جودو یاد کرده و در چندین موقعیت علاقه‌اش به آن را اعلام کرده است.
 
با این حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به این پیشنهاد شینزو آبه گفت: ما منتظریم ببینیم که آیا این پیشنهاد در حد استعاره بوده یا خیر. با توجه به روابط دوستانه آشکار ما می‌توان فرض کرد که این پیشنهاد هدفش نشان دادن توسعه مثبت روابط روسیه با ژاپن و مغولستان بوده که انرژی مثبتی به روابط کشورهای منطقه که علاقه‌مند به توسعه روابط در خاور دور هستند خواهد بخشید. من فعلا این پیشنهاد را واقعی نمی‌دانم و صرفا آن را در معنای استعاری تلقی می‌کنم.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵