کد مطلب : 17361
اخراج سفیر سابق آمریکا از مقام خود در وزارت خارجه ارمنستان
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
بنا به گزارش ویرتوالاذ در تاریخ 7شهریورماه96، «جان هافرن»، سفیرسابق آمریکا در ایروان و عالی ترین مقام وزارت خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیای وزارت خارجه ارمنستان، چند روز پیش مجبور به استعفا شد.
به گزارش نشریه مشهور امریکایی «Foreign Policy» نوشت، «هافرن» از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به عنوان سفیر آمریکا در ایروان مشغول انجام وظیفه بوده است. وی قرار است پس از تایید صلاحیت جایگزین خود، «یوئس میتچل» از سوی مجلس سنا، ضمن تحویل مقام خود بار دیگر به عنوان معاون دستیار سخنگوی کاخ سفید در امور اروپا انتخاب شود.
این گزارش می افزاید: «یوئس میتچل» که اکنون به جای «ویکتوریا نولاند» در این پست مشغول انجام وظیفه خواهد شد یکی از کارشناسان ارشد حوزه اوراسیا بوده اما تجربه چندانی در امور سیاسی و روابط بین الملل ندارد. لذا انتخاب وی به عنوان یک نماینده متخصص در امور تحقیقاتی و پژوهشی، دستگاه دیپلماسی آمریکا در منطقه قفقاز و روسیه را با خلاء یک سیاستمدار کارکشته مواجه خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، تحلیلگران سیاسی بر این باورند که استعفای «هافرن» از سمت خود باعث تیرگی در روابط کاخ سفید و کرملین خواهد شد. علت دقیق استعفای «هافرن» هنوز مشخص نشده، اما به گفته برخی از مقامات سابق نهاد ریاست جمهوری آمریکا، این اقدام می تواند به عنوان بخش کوچکی از تغییرات ناگهانی ترکیب کارکنان دیپلماتیک و مقامات ارشد نهاد ریاست جمهوری این کشور قلمداد شود.
لازم به ذکر است که تاکنون هیچ اظهار نظری از سوی مقامات کاخ سفید در رابطه با استعفای «هافرن» در رسانه ها منتشر نشده است.
 
 
 
Share/Save/Bookmark