کد مطلب : 18117
نخست وزیر ترکیه: تصویب قطعنامه قدس در سازمان ملل پیامی آشکار به آمریکاست
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۸
بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه گفت: تصویب قطعنامه پیشنهادی علیه تصمیم آمریکا در مورد قدس در مجمع عمومی سازمان ملل با رای بالا پیامی آشکار به آمریکاست
نخست وزیر ترکیه: تصویب قطعنامه قدس در سازمان ملل پیامی آشکار به آمریکاست
به گزارش ایرنا، یلدریم پس از آیین نماز جمعه در مسجد باش یازیجی اوغلو آنکارا در مصاحبه با خبرنگاران تصویب قطعنامه پیشنهادی در مورد قدس در مجمع عمومی سازمان ملل را ارزشمند خواند و افزود: ترکیه به پیگیری این مساله ادامه خواهد داد.
وی بیان کرد: ترکیه همیشه حامی و در کنار افراد محق بوده و قرار گرفتن در کنار قدرتمندان در عرف ما جایگاهی ندارد.
وی اضافه کرد: تصویب این قطعنامه پیشنهادی علیه تصمیم آمریکا در مورد قدس نشان داد که یکه تازی در نظام جهانی فاقد اعتبار است.
وی اظهار کرد: رای روز گذشته کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان داد که قدرتمند بودن به معنی محق بودن نیست و کسی که برحق باشد، قدرتمند محسوب می شود.
نخست وزیر ترکیه همچنین گفت: امیدوارم که دولت آمریکا از تصویب قطعنامه قدس درس بگیرد و از تصمیم نادرست خود برگردد.
به گزارش ایرنا، روز گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه علیه تصمیم اخیر ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را با 128 رای مثبت، 9 رای منفی و 35 رای ممتنع تصویب کرد.
آمریکا شامگاه دوشنبه در جلسه شورای امنیت پیش نویس طرح مصر در خصوص قدس به رغم رای مثبت 14 کشور عضو این شورا وتو کرده بود.
بر اساس طرح مصر در این پیش نویس، بدون ذکر نام کشور یا محکوم کردن کشوری، هر اقدامی برای تغییر وضعیت قدس لغو می شود و از تمامی کشورها خواسته شده است که از انتقال سفارت خود از سرزمین های اشغالی به قدس خودداری کنند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵