کد مطلب : 18766
سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان به تفلیس
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان به تفلیس
احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان بنا به دعوت همتای گرجی خود در رأس هیأتی از اعضای گروه دوستی پارلمانی کشورمان دوشنبه وارد تفلیس شد.
 
به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس ،گروه دوستی پارلمانی کشورمان قرار است طی این سفر با مقامات پارلمانی و دولتی گرجستان از جمله رئیس پارلمان گرجستان و وزرای دارائی، اقتصاد و توسعه پایدار، محیط زیست و کشاورزی، قائم مقام وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص گسترش سطح مناسبات پارلمانی میان دو کشور و تسهیل و تسریع همکاری های اقتصادی، تجاری، فرهنگی، علمی و سایر مسائل مورد علاقه طرفین گفتگو و تبادل نظر کنند.
همچنین سفر به جمهوری خودمختار آجارا ملاقات با رئیس دولت و مقامات محلی آن جمهوری نیز از دیگر برنامه های این سفر خواهد بود.
این سفر که در ادامه تبادل هیأت در سطح گروه های دوستی پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پرتغال است می تواند فصل نوینی فرا روی مناسبات پارلمانی دو کشور بگشاید.
شایان ذکر است شهروز برزگر ، محمد حسن نژاد و جمشید جعفرپور و اکبر ترکی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در این سفر احمد علیرضابیگی رئیس این گروه را همراهی می کنند.


 
 
Share/Save/Bookmark