کد مطلب : 9015
ارگان رسانه‌ای گروهک «پ.ک.ک»: بارزانی از طرح و جلسه محرمانه «اشغال موصل» در «اردن» با خبر بود
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۹

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه «اوزگور گوندم» از ارگان‌های رسانه‌ای «پ.ک.ک» روز جمعه گزارش ویژه‌ای درباره رویدادهای موصل منتشر کرد و چنین ادعا کرد که مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق، پیش از حمله گروهک «داعش» به موصل، از این موضوع خبر داشته و «آزاد برواری» از مقامات حزب
یک روزنامه وابسته به گروهک «پ.ک.ک» فاش کرد که رئیس منطقه کردستان عراق از طرح و جلسه محرمانه اشغال شهر موصل که عربستان و ترکیه از ان باخبر بودند، مطلع بوده و نمایند خود را برای حضور در این جلسه به اردن اعزام کرده است.
دموکرات کردستان را به نمایندگی از خود به اردن فرستاده است تا در یک نشست محرمانه در این خصوص حضور داشته باشد.

کرد پرس با بیان این مطلب به نقل از این روزنامه افزود که در روز نخست ماه ژوئن، در اردن به بارازنی اطلاع دادند که قرار است نشست محرمانه‌ای در روز چهارم ماه، در پایتخت اردن برگزار شود و بارزانی هم، آزاد برواری را به نمایندگی خود به این نشست فرستاد.

بر اساس این گزارش، افرادی دیگر همچون «عزت الدوری» معاون سابق صدام، «سیف الدین» نماینده ملا کریکار، رئیس سرویس اطلاعاتی اردن، نماینده جیش المجاهدین، جیش الانصار السنه، کتائب ثوره الاسلام، شورای انصار التوحید، یک شخص ناشناس لیبیایی و چندین فرد دیگر در این نشست حضور داشته‌اند.

اورگور گوندم در این خصوص افزود که «اسناد و مدارک نشست محرمانه، بعدها از طریق یک فرد ناشناس به مبلغ چهار میلیون دلار به عراق فروخته شده است».

در گزارش ویژه «پ.ک.ک» به این موضوع اشاره شده که عربستان سعودی و ترکیه نیز از این حمله مطلع بوده‌اند حال آنکه این جلسه به میزبانی اردن برگزار شده است.

شهر موصل سه‌شنبه ۲۰ خرداد ماه به دست عناصر تکفیری گروهک داعش افتاد و هم‌اکنون نیروهای ارتش و امنیتی عراق در حال پیشروی در استان صلاح الدین و دیگر شهرها هستند تا مناطق آلوده به این عناصر را پاکسازی کنند.

Share/Save/Bookmark