کد مطلب : 22723
اردوغان: محموله کمکهای پزشکی ترکیه امروز به آمریکا فرستاده می‌شود
سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
اردوغان: محموله کمکهای پزشکی ترکیه امروز به آمریکا فرستاده می‌شود
رئیس جمهور ترکیه اظهار کرد، کشورش امروز سه شنبه محموله‌ای از تجهیزات پزشکی شامل البسه محافظ و ماسک را به آمریکا می‌فرستد تا به این کشور در تلاشش برای مقابله با شیوع کروناویروس کمک کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پی برگزاری یک نشست کابینه دولتش در گفتگو با خبرنگاران گفت: در زمانی که حتی کشورهای توسعه یافته خواستار حمایت‌های ترکیه هستند ما به گستره جغرافیایی وسیعی از بالکان گرفته تا آفریقا پیشنهاد کمک و پشتیبانی داده‌ایم.
اردوغان ادامه داد: ما قرار است در جدیدترین اقداممان روز سه شنبه کمک‌های پزشکی متشکل از ماسک‌های جراحی، ماسکهای ان ۹۵، البسه محافظ و ضد عفونی کننده را به آمریکا بفرستیم.
به گفته رئیس جمهور ترکیه، این محموله قرار است از طریق یک هواپیمای نظامی این کشور تحویل آمریکا داده شود.
اردوغان در ادامه صحبتهایش عنوان کرد، از روز جمعه اول مه قرنطینه سه روزه در ۳۱ شهر ترکیه اعمال خواهد شد و محدودیتهای قرنطینه‌ای مربوط به آخر هفته‌ها در این کشور نیز تا بعد از عید فطر در اواخر ماه مه ادامه پیدا خواهد کرد. اردوغان وعده داد به زودی برنامه زمانی برای بازگشت به وضعیت عادی در ترکیه اعلام شود.
آمارهای وزارت بهداشت ترکیه نشان دادند، میزان تلفات ویروس کرونا در این کشور به مرز ۲۹۰۰ تن رسیده است.
مدیر ارتباطات دولت ترکیه اظهار کرد، کشورش با آمریکا که همپیمانش در ناتو است در مقابله با کرونا اظهار همبستگی می‌کند. فخرالدین آلتون در توئیتر نوشت: ترکیه به تحویل دادن محموله‌های پزشکی به دوستان و همپیمانانش ادامه می‌دهد. ما مفتخر هستیم که اعلام کنیم تعداد ۵۰۰ هزار ماسک جراحی و دیگر تجهیزات محافظت شخصی فردا به محل پایگاه اندروز متعلق به نیروی هوایی آمریکا  خواهد رسید. ما با آمریکا، همپیمان ما در ناتو در مبارزه با کووید ۱۹ اظهار همبستگی می‌کنیم.
 
 
Share/Save/Bookmark