کد مطلب : 23308
روسیه از آذربایجان و ارمنستان خواست درگیری‌های مرزی را فوراً متوقف کنند
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
روسیه از آذربایجان و ارمنستان خواست درگیری‌های مرزی را فوراً متوقف کنند
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو از طرفین درگیری‌های در منطقه قره باغ کوهستانی می‌خواهد تا بلافاصله درگیری نظامی مرزی را متوقف کرده و مذاکرات برای تثبیت اوضاع را آغاز کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، یکشنبه، با انتشار بیانیه‌ای، از جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواست تا فوراً درگیری نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی را متوقف کرده و مذاکرات را برای تثبیت اوضاع را آغاز کنند.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «بر اساس اطلاعات موجود، وضعیت در خطوط مرزی ارمنستان و آذربایجان، در منطقه درگیری قره باغ به شدت وخیم شده است. بمباران شدید در امتداد خط تماس از دو طرف در جریان است و گزارشاتی از تلفات نیروهای نظامی دو کشور رسیده است. ما از هر دو طرف می خواهیم تا بلافاصله درگیری‌ها را متوقف کرده و مذاکرات برای حل و فصل اوضاع را آغاز کنند.»
 در همین رابطه، دولت ارمنستان هم امروز یکشنبه، در رابطه با تشدید اوضاع در منطقه قره باغ، در کشور وضعیت نظامی اعلام کرده و از بسیج عمومی نیروهای ذخیره ارتش خبر داد.
"نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان در این رابطه در بیانیه‌ای تلویزیونی، گفت: «هموطنان عزیز، اکنون و با تصمیم کابینه وزرا، وضعیت فوق العاده نظامی و بسیج عمومی نیروهای ذخیره در ارمنستان اعلام شده است. من از همه پرسنل نظامی می‌خواهم تا سریعاً در کمیساریای نظامی حاضر شوند.»
پیش از این هم در جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی،حکومت نظامی و بسیج عمومی اعلام شد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵