کد مطلب : 21229
افتتاح مرکز توانبخشی معلولان در دوشنبه با کمک ترکیه
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵
افتتاح مرکز توانبخشی معلولان در دوشنبه با کمک ترکیه
همسر رییس جمهوری ترکیه در مراسم افتتاح مرکر توانبخشی معلولان در شهر دوشنبه که با کمک مالی و تجهیزاتی آژانس رشد و همکاری بین المللی ترکیه ساخته شده است، شرکت کرد.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سایت کانیوز، خانم  آمینه  اردوغان به همراه  نسیم عالم  زاده و خانم سمنگل تغای زاده  وزیران تندرستی و حفظ  اجتماعی  مردم و کار و مهاجرت تاجیکستان این مرکز جدید را  که  در مساحت 300  متر مربع ساخته و تجهیز شده است،  افتتاح  کرد.
سازشنامه ساخت  این  مرکز در سال 2018  میان  وزارت تندرستی و حفظ  اجتماعی مردم  تاجیکستان و آژانس رشد  و همکاری  بین المللی ترکیه  امضا  شده  بود.
 در مرکز توانبخشی معلولان که در مجتمع  بیمارستانی  موسوم  به  " شفابخش"  در شهر دوشنبه  واقع شده است،  متخصصانی  که در خارج از تاجیکستان دوره های آموزشی را فرا  گرفته اند، فعالیت خواهند  کرد.
در این  مرکز علاوه  بر درمان معلولان به  افرادی که  در مجتمع  بیمارستانی  " شفابخش" تحت  عمل  جراحی قرار می گیرند  کمکهای   تونبخشی ارایه  خواهد  شد.
خانم  آمینه  اردوغان به  همراه همسرش  رجب  طیب  اردوغان رییس جمهوری ترکیه  برای شرکت در در پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اقدامات اعتماد سازی در آسیا (سیکا) به تاجیکستان سفر کرده است
 
 
Share/Save/Bookmark