کد مطلب : 19366
روسیه: تقسیم‌بندی تروریست‌ها توسط آمریکا تهدیدی برای امنیت ملی و منطقه‌ای است
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
روسیه: تقسیم‌بندی تروریست‌ها توسط آمریکا تهدیدی برای امنیت ملی و منطقه‌ای است
وزارت خارجه روسیه بار دیگر اعلام کرد، آمریکا به تقسیم‌بندی تروریست‌ها به گروه‌های مختلف در سوریه ادامه می‌دهد و این اقدام تهدیدی بر حاکمیت ارضی این کشور و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سانا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا همچنان به تقسیم تروریست‌ها و شورشیان و دادن صفت‌های مختلف به آنها از جمله "گروه‌های بد" و "گروه‌های خیلی بد" ادامه می‌دهند. این درحالی است که این خط مشی نه تنها به بازگرداندن امنیت و ثبات در سوریه منجر نمی‌شود بلکه به ادامه بحران در این کشور منتهی شده و حاکمیت و تمامیت ارضی آن را تهدید می‌کند.
زاخارووا گفت: این خط مشی آمریکا نه تنها به گسترش تهدید تروریسم در سوریه کمک می‌کند بلکه تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی نیز است.
آمریکا طی سال‌ها درگیری در سوریه با ارائه کمک‌های مالی و نظامی از گروه‌های تروریستی تحت عنوان مخالفان "میانه‌رو" حمایت کرده و به بهانه مبارزه با داعش دست به قتل عام سوری‌ها و تخریب زیربناهای این کشور می‌زند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی پیرامون استفاده ادعایی از سلاح شیمیایی در سوریه در مارس ۲۰۱۷ را نقض اصول اساسی این سازمان دانست.
وی افزود: هیات مذکور پیرامون استفاده احتمالی از گاز سارین یا کلر به شیوه مضحکی به نتیجه رسیده و پس از بررسی اولیه این گزارش روشن شد که شیوه‌ کار هیات سازمان منع تسلیحات شیمیایی همچنان به دور از الزامات روند جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مربوط به استفاده از مواد شیمیایی است.
این مقام مسئول ادامه داد: آنچه که رخ می‌دهد بازی با حقایق و اطلاعات است که امکان استناد به آن وجود ندارد و گردآوری اطلاعات برای درهم آمیختن حقایق و جعلیات است.
پیشتر واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد: سازمان منع تسلیحات شیمیایی مجاز به تعیین مسئولان استفاده از مواد شیمیایی نیست. گسترده کردن اختیارات این سازمان به جای شورای امنیت امری غیرقابل قبول و نشان دهنده تحولی بسیار خطرناک است
 
 
Share/Save/Bookmark