کد مطلب : 22389
نشریه سوهو: اف-۳۵ آمریکا ممکن است قربانی اس-۴۰۰ روسیه شود
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
نشریه سوهو: اف-۳۵ آمریکا ممکن است قربانی اس-۴۰۰ روسیه شود
یک نشریه چینی در مقاله ای فاش کرد: اف-۳۵ ممکن است قربانی سامانه روسی اس-۴۰۰ شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نسخه چینی نشریه سوهو مقاله‌ای را منتشر کرد که نویسندگان آن اعلام کرند: روسیه عمداً قابلیت‌های اصلی سیستم‌های پدافند هوایی اس -۴۰۰ را برای کشف و رهگیری هواپیماهای نامرئی پنهان می‌کند؛ این موضوع ویژگی‌های منحصر به فرد جنگنده بمب افکن آمریکایی اف- ۳۵ را زیر سوال برده است.
نشریه سوهو به نقل از سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در این باره اعلام کرد که حداقل ۶ جنگنده اف -۳۵ پس از حملات موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی تروریست‌های آمریکایی در عراق در واکنش به ترور سردار سلیمانی در نزدیکی مرز ایران مشاهده شده اند. وی درباره چگونگی موفق شدن به کشف این جنگنده‌های نامرئی چیزی نگفت؛ اما استفاده از رادارهای سامانه دفاعی اس -۴۰۰ روسی مستقر در سوریه باید به عنوان واقعی‌ترین توضیح برای این پدیده شناخته شود.
به گزارش این نشریه، رادار سامانه دفاعی اس -۴۰۰ با توجه به ویژگی‌های فاش شده آن قادر به شناسایی هواپیمای بزرگ نسل چهارم در فاصله بیش از ۶۰۰ کیلومتری نیست و اس ۴۰۰ که به سوریه منتقل شده در فاصله ۷۰۰ کیلومتری از ایران قرار دارد.
نویسندگان این نشریه اطمینان دارند که روسیه مشخصات واقعی اس -۴۰۰ را فاش نمی‌کند؛ یعنی در اینجا ما نه تنها در مورد حداکثر مسافت تشخیصی رادار صحبت می‌کنیم، بلکه در خصوص توانایی منحصر به فرد این سامانه در ردیابی اشیا موجود در هوا با سطح مقطع راداری بسیار کوچک که هواپیماهای نامرئی هستند صحبت می‌کنیم. این موضوع می‌تواند جنگنده‌های اف -۳۵ آمریکایی را به قربانیانی برای پدافند هوایی اس -۴۰۰ روسی تبدیل کند.
 
 
Share/Save/Bookmark