کد مطلب : 18555
هشدار نخست‌وزیر ترکیه به همتای یونانی درباره احتمال وقوع درگیری
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
هشدار نخست‌وزیر ترکیه به همتای یونانی درباره احتمال وقوع درگیری
نخست‌وزیر ترکیه در واکنش به اظهارات همتای یونانی خود گفت: دوری از وقوع هرگونه درگیری میان دو کشور به نفع هر دو طرف است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه پیش از سفر به بلاروس با اشاره به تماس تلفنی با الکسیس سیپراس، همتای یونانی خود گفت: اگر هر گونه مشکلی ایجاد شود، تنها از سوی ترکیه نیست بلکه یونان نیز در این مسأله مسئول است و باید بر اساس حقوق تعیین شده رفتار کند.
ییلدیریم افزود: در ماه مه نشست ناتو برگزار می‌شود. قرار است در حاشیه این نشست روسای ارتش دو کشور درباره تنش‌های اخیر با یکدیگر گفت‌وگو کرده و این مسأله را حل کنند.
نخست‌وزیر ترکیه در بخش دیگری از اظهاراتش تحقیقات قبرس برای استخراج منابع نفتی هیدروکربن را اقدامی نادرست اعلام کرد و گفت: چنین اقداماتی می‌تواند نتایج بسیار منفی به همراه داشته باشد.
او اعلام کرد، بعد از سفر به بلاروس، ۱۶ و ۱۷ فوریه به آلمان می‌رود و در آنجا با آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
ییلدیریم با اشاره به گسترش حجم مناسبات آلمان و ترکیه گفت: چه در دوران انتخابات در آلمان و چه در دوران برگزاری رفراندوم در ترکیه تنش‌هایی میان دو کشور ایجاد شد اما من فکر می‌کنم این دوره پایان یافته است. امیدواریم که روابط دو کشور در چارچوب دوستی و بر اساس اصول ریشه‌دار گسترش یابد.
وی مواضع آلمان علیه گروه‌های جدایی‌طلب و ضد ترکیه را امیدوارکننده قلمداد کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵