کد مطلب : 17835
هفتمین نشست «ریکا» برای افغانستان فردا در ترکمنستان برگزار می‌شود
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
هفتمین کنفرانس همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای برای افغانستان (ریکا) از فردا به مدت ۲ روز در ترکمنستان برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، هفتمین کنفرانس همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای برای افغانستان (ریکا) از فردا به مدت ۲ روز در ترکمنستان برگزار می شود و ادامه حمایت کشورهای کمک کننده به افغانستان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
«محمد رشید محمدی» معاون دفتر معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که این کنفرانس برای افغانستان از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی افزود: در این کنفرانس بر ادامه کمک‌های اقتصادی به افغانستان بحث می‌شود و تفاهمنامه «راه لاجورد» نیز امضا خواهد شد.
محمدی در ادامه گفت که در این نشست پروژه‌های اقتصادی دولت افغانستان در سطح منطقه اولویت بندی می‌شود که شامل پروژه‌های زیربنایی چون انرژی، ترانزیت، توانمندی اقتصادی زنان، ساخت زیربناها و دسترسی افغانستان به بازارهای جهانی است.
قرار است وزیر خارجه و معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان  نیز در این نشست شرکت کنند.
در حاشیه این نشست همچنین «سرور دانش» معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان و وزیر خارجه ترکمنستان دیدار و گفتگو خواهند کرد.
 لازم به ذکر است که هفتمین نشست ریکا درحالی برگزار می‌شود که ششمین نشست آن ۲ سال پیش در کابل برگزار شده بود و در آن  بر روی تمدید کمک‌ها، تلاش کشورهای منطقه برای با ثبات کردن افغانستان و ادغام اقتصادی آسیایی جنوبی و مرکزی بحث شد.
در نشست قبلی ریکا برای افغانستان همچنین چالش‌های اقتصادی افغانستان برای نمایندگان بیش از ۸۰ کشور و سازمان‌های منطقه‌ای و جهانی توضیح داده شده بود.
قرار است در هفتمین نشست ریکا وزیران خارجه و اقتصاد دست‌کم ۳۰ کشور و نمایندگان بیش از ۲۰ سازمان منطقه‌ای و جهانی شرکت کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark