کد مطلب : 18617
سرتیپ امیر حاتمی وارد باکو شد
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
سرتیپ امیر حاتمی وارد باکو شد
وزیر دفاع از عزم تهران و باکو برای تولید مشترک صنایع دفاعی خبر داد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز چهارشنبه هنگام ورود به باکو ، از عزم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای همکاری در زمینه تولید مشترک صنایع دفاعی خبر داد و گفت :ظرفیت های متعددی برای توسعه همکاری دفاعی و نظامی بین دو کشور وجود دارد.
 
سرتیپ امیر حاتمی که در راس یک هیات نظامی ،به جمهوری آذربایجان سفر کرده است ، در فرودگاه حیدر علی اف باکو ، به خبرنگار ایرنا گفت : دو کشور همسایه قصد دارند ، با استفاده از مزیت نزدیکی جغرافیایی و همجواری ، روابط نظامی و دفاعی با یکدیگر را گسترش دهند .
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان هنگام ورود ، مورد استقبال حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد ، نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در باکو قرار گرفت .
وی افزود:کشورمان امکان توسعه همکاری در مسائل فنی ، علمی ، فناوری های نوین و تولید مشترک صنایع دفاعی با جمهوری آذربایجان را دارد که در این سفر آنها را پیگیری خواهیم کرد .
سرتیپ امیرحاتمی ، با اشاره به اینکه این سفر به دعوت ، ذاکر حسن اف ، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ، انجام شده است ، افزود: در این سفر با مفامات جمهوری آذربایجان ، در خصوص مسائل دو جانبه و مسائل منطقه ای مذاکرات و تبادل نظر خواهیم کرد .
وزیر دفاع کشورمان در مورد برنامه های سفر ، اظهار داشت : طی دو روز حضور در جمهوری آذربایجان ، با جناب الهام علی اف ، رئیس جمهوری ، نخست وزیر و وزیران دفاع و صنایع دفاع ملاقات خواهیم داشت ،
وی افزود: روابط دفاعی و نظامی ایران با جمهوری آذربایجان سابقه دیرینه ای دارد ، در دولت دوازدهم نیز بلافاصله پس از تشکیل کابینه ، کمیسیون مشترک همکاری های دفاعی و نظامی ایران و جمهوری آذربایجان را فعال کردیم و نشست های این کمیسیون نیز از آبان ماه به طور مرتب برگزار شده است .
سرتیپ امیر حاتمی تصریح کرد که این سفر برای تحکیم ثبات و امنیت در منطقه و پیشرفت روابط دو کشور موثر خواهد بود.
وی افزود: عمده مباحثی که در این سفر مطرح خواهد شد پیش از این در کمیسیون مشترک بررسی شده است و امیدواریم در این سفر به تفاهم ها و توافق های نهایی با مقامات جمهوری آذربایجان برسیم و پس از آن وارد مراحل اجرایی شویم
 
 
Share/Save/Bookmark