کد مطلب : 18473
اردوغان: برای پیوستن به اتحادیه اروپا اصرار داریم
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
اردوغان: برای پیوستن به اتحادیه اروپا اصرار داریم
رئیس‌جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه نسبت به گزینه پیوستن به اتحادیه اروپا اصرار دارد، پیشنهاد رئیس‌جمهوری فرانسه برای برقراری «شراکت» میان دو طرف به عنوان جایگزینی برای ورود به اتحادیه اروپا را رد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی گفت: اتحادیه اروپا باید به وعده‌هایی که به ترکیه داده است، عمل کند.
وی افزود: اتحادیه اروپا بر سر راه مذاکرات سنگ‌اندازی کرده و اشاره ضمنی به این امر می‌کند که ما مسئول عدم پیشرفت در مذاکرات هستیم. این ظالمانه است. همچنین پیشنهاد برخی از کشورهای اتحادیه به ما برای گزینه‌های دیگری جز پیوستن به اتحادیه اروپا نیز اینگونه است.
اردوغان گفت: آنکارا تمایل دارد که به صورت کامل به اروپا ملحق شود. هیچ گزینه دیگری ما را راضی نخواهد کرد.
رئیس‌جمهوری ترکیه نقش اصلی کشورش در مساله مهاجرت‌ها را یادآور شد و گفت: ما خواهان توقف مهاجرت‌ها از شرق به اروپا و تضمین ثبات و امنیت در آنجا هستیم.
وی افزود: ما دست به تلاش‌های بسیاری برای مبارزه با گروه‌های تروریستی همچون حزب کارگران کردستان و یگان‌های مدافع خلق کرد و داعش می‌زنیم.
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در اوایل ژانویه گذشته به همتای ترکیه‌ای خود در دیداری در پاریس پیشنهاد شراکت با اتحادیه اروپا به جای پیوستن به این اتحادیه را مطرح کرد
 
 
Share/Save/Bookmark