کد مطلب : 20208
اردوغان: سوریه و هالک‌بانک محور مذاکراتم با ترامپ بود
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
اردوغان: سوریه و هالک‌بانک محور مذاکراتم با ترامپ بود
رئیس‌جمهور ترکیه گفت در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره انجام گشت‌زنی‌های مشترک در سوریه و وضعیت هالک‌بانک بحث و رایزنی کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه می‌گوید دونالد ترامپ وعده داده است تا تدابیر احتمالی آمریکا علیه یک بانک ترکیه‌ای که به دور زدن تحریم‌ها علیه ایران متهم است را بار دیگر بررسی کند.
رجب طیب اردوغان روز شنبه جزئیاتی از تماس تلفنی پنج‌شنبه گذشته خود با رئیس‌جمهوری آمریکا را مطرح کرد. این در شرایطی است که مناسبات تیره دو کشور در پی آزاد شدن یک کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه رو به بهبودی می‌رود. 
اردوغان گفت مساله بانک دولتی هالک‌بانک را مورد گفت‌وگو قرار داده است. ترکیه تاکید دارد که بانک مذکور مرتکب نقض تحریم‌ها نشده است. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: "ترامپ تاکید کرد که فورا وزرایش را برای بررسی این مساله مطلع می‌کند." با این حال مشخص نیست که ترامپ قصد دارد چه اقداماتی انجام دهد.
روسای جمهوری ترکیه و آمریکا همچنین درباره گشت‌زنی نظامی مشترک در منبج واقع در شمال سوریه بحث و تبادل نظر کردند. اردوغان همچنین گفت، به‌زودی در فرانسه با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار خواهد داشت
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵