کد مطلب : 19615
وزیر خارجه و رئیس ستاد ارتش روسیه امروز با نتانیاهو دیدار می‌کنند
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۵
وزیر خارجه و رئیس ستاد ارتش روسیه امروز با نتانیاهو دیدار می‌کنند
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور به منظور یک مأموریت سیاسی فوری کشور را ترک کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور، مسکو را به منظور یک مأموریت سیاسی دیپلماتیک فوری ترک کرد.
یک مسؤول اسرائیلی نیز اعلام کرد که لاوروف و رئیس ستاد ارتش روسیه امروز (دوشنبه) با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس دیدار می‌کنند.
سفر لاوروف به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه صورت گرفته است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در جلسه امروز کابینه تاکید کرد، با سرگئی لاوروف و والری گراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه که به دستور ولادیمیر پوتین به اسرائیل سفر می‌کنند، دیدار خواهد کرد.
نتانیاهو گفت: من امروز با هیئت روسی دیدار خواهم کرد. سفر این هیئت در راستای ادامه مذاکرات اخیر صورت گرفته است. در این دیدار درباره لزوم پایبندی به معاهده سال ۱۹۷۴ درباره جولان صحبت خواهیم کرد.
وی تأکید کرد: ما درباره اوضاع منطقه و در رأس آن موضوع سوریه به گفت‌وگو می‌پردازیم. من این هیئت را در جریان موضعی که اخیرا در سفر به مسکو به پوتین اعلام کرده بودم، خواهم گذاشت.
پوتین و نتانیاهو روز جمعه تلفنی درباره تحولات اخیر در سوریه بحث کرده بودند. نتانیاهو همچنین در ۱۱ ژوئیه در مسکو با پوتین درباره مساله فلسطین، سوریه و مسائل منطقه صحبت کرده بود.
نتانیاهو تاکید کرد: مذاکرات روسیه و اسرائیل فرصتی جدید برای تضمین تحقق امنیت و تقویت اعتماد در منطقه ایجاد کرد.
سفر غیرمنتظره این دو مقام روسیه به اسرائیل دال بر این است که اجرای توافقات نشست رهبران آمریکا و روسیه در هلسینکی آغاز شده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵