کد مطلب : 19093
اردوغان: سیستم ریاست جمهوری نقطه عطفی در تاریخ ترکیه است
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
اردوغان: سیستم ریاست جمهوری نقطه عطفی در تاریخ ترکیه است
رئیس جمهوری ترکیه گفته است، کشورش با پذیرش ساختار جدید ریاست جمهوری در یک نقطه عطف تاریخی قرار گرفته است.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان،‌ رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی برای اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه در نشست استانی گفت: این تحول برای ترکیه یک نقطه عطف محسوب می‌شود.
وی همچنین عملیات ارتش ترکیه را در شمال غرب سوریه مورد ستایش قرار داد و گفت: ما به نبرد در مناطقی در شمال عراق، جودی، کوهستان تندورک، قندیل و کانال بستلر ادامه می‌دهیم. در حال حاضر، تعداد تروریست‌هایی که در عفرین سوریه خنثی شده‌اند، به 4500 تن رسیده و بیش از 300 تروریست دیگر در شمال عراق خنثی شده‌اند.
رئیس جمهوری ترکیه همچنین متعهد شد که دولتش به پ.ک.ک و جنبش فتح الله گولن اجازه نمی‌دهد "تا ترکیه را تقسیم کنند."
اردوغان همچنین حزب مردم جمهوری خواه را به "فروش خواسته ملت" متهم کرد و انتقال 15 عضو این حزب را به حزب "خوب" برای رقابت در انتخابات به شدت محکوم کرد و گفت: چگونه می‌توانید خواست مردم را به این ارزانی بفروشید؟ این یک اقدام شرم آور در تاریخ سیاسی ماست.
رئیس جمهوری ترکیه از اظهارنظر درباره عبدالله گل، رئیس جمهوری سابق ترکیه که اخیرا اعلام کرده برای انتخابات ریاست جمهوری ژوئن شرکت نمی‌کند، امتناع کرد و تنها به این مساله اکتفا کرد که صحنه انتخابات برای همه باز است.
اردوغان که قرار است به ازبکستان و کره جنوبی سفر کند، همچنین نشست میان رهبران دو کره را برای روابط با این کشورها خوب توصیف کرد و گفت: سفر به کره جنوبی از آن لحاظ خوب است که در بازه‌ای از زمانی صورت می‌گیرد که تحولات گسترده ای در شبه جزیره کره رخ داده است. امیدواریم که مذاکرات برای خلع سلاح اتمی موفقیت آمیز باشد. امیدواریم که صلحی بادوام در شبه جزیره کره برقرار شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵