کد مطلب : 19344
تاکید اردوغان بر تشدید فشارها علیه پ.ک.ک در شمال عراق
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶
تاکید اردوغان بر تشدید فشارها علیه پ.ک.ک در شمال عراق
رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، ترکیه عملیاتی را علیه پایگاه‌های شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق پیش برده و همچنین حملات هوایی خود را نیز در این منطقه تشدید کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در سخنرانی خود در یک کمپین انتخاباتی اعلام کرد: نیروی هوایی ترکیه ۱۴ هدف از حزب پ.ک.ک را در کوه‌های قندیل در شمال عراق مورد حمله قرار دادند.
در حال حاضر با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ ماه ژوئن در ترکیه برخی بر این باورند که دولت به دنبال آماده کردن یک عملیات بزرگ علیه پ.ک.ک در قندیل است اما آنکارا هرگونه ارتباط میان عملیات اخیر با انتخابات را رد می‌کند.
اردوغان اعلام کرد: ما عملیاتی را در قندیل و سنجار آغاز کردیم. ۲۰ فروند هواپیماهای ما ۱۴ نقطه از مواضع پ.ک.ک را مورد هدف قرار دادند. آنها کار خود انجام داده و به کشور بازگشته‌اند.
هنوز این عملیات به پایان نرسیده و ادامه دارد.
یک منبع ریاست جمهوری با اشاره به اظهارات اخیر اردوغان گفت: این اظهارات تنها مرتبط به قندیل بوده و ربطی به سنجار ندارد.
تحلیلگران بر این باورند که یک عملیات بزرگ علیه پ.ک.ک در شمال عراق می‌تواند به اردوغان برای پیروزی در انتخابات شانس بیشتری بدهد.
با این حال هرگونه عملیات گسترده‌ زمینی می‌تواند خطرات به همراه داشته باشد زیرا کوه‌های قندیل مسیر پرخطر و پیچیده‌ای دارد که نیروهای ترکیه آشنایی به آن نداشته و در مقابل نیروهای پ.ک.ک به خوبی آن را می‌شناسند.
اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش نیز محرم اینجه، رقیبش در انتخابات گفت: کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه مخالف عملیات عفرین بود. این کشور را نمی‌توان با افرادی مثل قلیچداراوغلو و اینجه اداره کرد
 
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵