کد مطلب : 22854
اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد
رئیس جمهور ترکیه نوشت: رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به درگذشت جورج فلوید در شهر مینیاپولیس آمریکا در اثر شکنجه شد، نه تنها همه ما را غمگین کرده، بلکه به‌ عنوان یکی از دردناکترین مظاهر نظم ناعادلانه در سراسر جهان علیه ماست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتشارپیامی به زبان انگلیسی در حساب توئیتر خود رویکرد غیرانسانی یکی از ماموران پلیس آمریکا علیه جورج فلوید در شهر مینیاپولیس این کشور را محکوم کرد.
اردوغان نوشت: رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به درگذشت جورج فلوید در شهر مینیاپولیس آمریکا در اثر شکنجه شد، نه تنها همه ما را غمگین کرده، بلکه به‌ عنوان یکی از دردناکترین مظاهر نظم ناعادلانه در سراسر جهان علیه ماست. ما به دفاع از حقوق همه بشریت بدون توجه  به نژاد، رنگ، مذهب، زبان ادامه خواهیم داد، زیرا پیامبرمان فرموده است: سفید نسبت به سیاه و بالعکس هیچ برتری نسب ندارد.
رئیس جمهور ترکیه در ادامه تاکید کرد: من به‌ عنوان یکی از فرزندان تمدن اسلامی، که به ما می‌آموزد بخاطر خالق، بشریت را دوست بداریم، این رویکرد غیرانسانی را محکوم می‌کنم. ترکیه همیشه در برابر هرگونه حمله هدفمند علیه بشریت، فارغ از اینکه چگونه و با کدام بهانه صورت گرفته، ایستاده است.
وی در این پیام همچنین افزود: مطمئنم عاملان این اقدام غیرانسانی به سزای اعمال خود خواهند رسید. این موضوع را دنبال خواهیم کرد. از جورج فلوید نیز با احترام یاد می‌کنیم و به خانواده و عزیزانش تسلیت می‌گویم
 
 
Share/Save/Bookmark