کد مطلب : 18543
اسرائیل نزدیکان دولتمردان ترکیه را به همکاری با حماس متهم کرد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
اسرائیل نزدیکان دولتمردان ترکیه را به همکاری با حماس متهم کرد
پس از بازداشت و اخراج یک شهروند ترکیه از سرزمین‌های اشغالی، رژیم صهیونیستی نزدیکان دولتمردان ترکیه را به کمک به جنبش حماس متهم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از فلسطین الیوم، سازمان امنیت داخلی اسرائیل(شین بت) مدعی شده که حماس فعالیت‌های نظامی-اقتصادی گسترده‌ای بدون هیچ مانعی در ترکیه انجام می‌دهد.
به دنبال این ادعا که در یک تحقیقات سازمان امنیت داخلی اسرائیل آمده، اسرائیل مقامات آنکارا را به چشم‌پوشی از اقدامات حماس در خاک ترکیه با کمک شهروندان ترک متهم کرد که "برخی از آنها از نزدیکان دولتمردان ترکیه هستند."
سازمان امنیت داخلی اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: کمیل طقلی، یک شهروند ترک اول ژانویه به اتهام همکاری با حماس دستگیر و از اسرائیل اخراج شد.
همچنین ضرغام جبارین، شهروند عرب-اسرائیلی به اتهام همکاری با حماس بازداشت و طی روزهای آتی در دادگاه اسرائیل حاضر خواهد شد. طبق اعلام این سازمان، تعداد دیگری از مظنونان عرب با اتهام‌های مشابه در اسرائیل بازداشت هستند.
برآورد شده که شمار عرب‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی تحت حاکمیت اسرائیل، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن باشد که ۱۶۰ هزار تن از آنها فلسطینیانی هستند که پس از اشغال‌ سرزمین‌های فلسطینی در سال ۱۹۴۸ توسط اسرائیل، در اراضی خود ماندند.
 
 
Share/Save/Bookmark