کد مطلب : 9677
فستیوال سنتی قرقیزها در کنار دریاچه «تاکتاگول»+تصاویر
جمع زیادی از مردم قرقیزستان با حضور در کنار سواحل زیبای دریاچه تاکتاگول در جنوب این کشور، جشنواره سنتی گرامیداشت شاعر نامدار قرقیز را برگزا
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۹
فستیوال سنتی قرقیزها در کنار دریاچه «تاکتاگول»+تصاویر
بتازگی جمع کثیری از مردم قرقیزستان با حضور در کنار سواحل زیبای دریاچه سد تاکتاگول در نزدیکی روستای «چالپان‌آتا»، یکصد و پنجاهمین فستیوال یادواره «تاکتاگول ساتیل‌گانوف» شاعر نامدار قرقیز را برگزار کردند.
این رویداد در چارچوب اعلام سال ۲۰۱۴ به عنوان سال «تاکتاگول ساتیل‌گانوف» در کشورهای حوزه ترکستان برگزار شد.
این جشنواره توسط دولت جمهوری قرقیزستان، وزارت فرهنگ، اطلاعات و جهانگردی این جمهوری، مرکز فرهنگ ملی، ارکستر فیلارمونیک ملی قرقیزستان و فرمانداری منطقه «جلال‌آباد» برگزار شد.
در این فستیوال سنتی نخست وزیر و معاون اول نخست وزیر قرقیزستان و همچنین وزیر فرهنگ و عده‌ای از نمایندگان پارلمان این کشور، گروهی از هنرمندان سنتی، مقامات حکومت محلی، برخی میهمانان و دیپلمات‌های خارجی، نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی و عده زیادی از مردم علاقمند به این شاعر نامدار قرقیز حضور داشتند.
در این فستیوال اردوگاهی در قالب ۱۵۰ «یورت» (چادر عشایر قرقیز) در ساحل غربی سد تاکتاگول برای حضور میهمانان تزئین شده بود.
در حاشیه این فستیوال کتابی در مورد این شاعر معروف قرقیز که توسط «شابدان‌بای عبدالرحمان‌اف» نویسنده ملی قرقیزستان تألیف شده بود، هدیه داده می‌شد.
Share/Save/Bookmark