کد مطلب : 14050
افطار در کاخ اردوغان + تصاویر
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷
افطار در کاخ اردوغان + تصاویر
شب گذشته کاخ ریاست جمهوری ترکیه میزبان شماری از هنرمندان، ورزشکاران و دیگر افراد سرشناس این کشور بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از شبکه تی آر تی، ماه رمضان در کشورهای اسلامی آغاز شده و مسلمانان روزه می گیرند و در ترکیه هم به دلیل آنکه اکثریت غالب مسلمان هستند، ماه رمضان اهمیت ویژه ای دارد.
در همین راستا، «رجب طیب اردوغان» و همسرش «امینه» با برگزاری مراسم افطاری که هر ساله در کاخ ریاست جمهوری برگزار می کنند، میزبان برخی افراد سرشناس ترکیه بودند.
رمضان از ماه های مقدس تمام مسلمانان جهان می باشد و در طی این ماه سبک و سیاق زندگی کمی دچار تغییر می شود.
یکی از کشورهای مسلمان که مردم آن در ماه رمضان روزه می گیرند کشور ترکیه می باشد. از نظر مردم ترکیه، این ماه بسیار مقدس است. در ترکیه نوزادان پسری که در این ماه به دنیا می آیند معمولا «رمضان» نام گذاری می شوند.
نزد مردم ترکیه، ماه رمضان از ماه های خاص می باشد. در کشور ترکیه، اکثر مردم مسلمانند البته این بدان معنی نیست که همه افراد روزه می گیرند، اما در ماه رمضان حتی افرادی که روزه نمی گیرند برای احترام گذاشتن به افراد روزه دار، از خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی خودداری می کنند.
مساجد ترکیه در ماه رمضان شاهد حضور گسترده مسلمانان برای ادای نماز در مساجد است.
ماه مبارک رمضان در ترکیه با صرف خوراکی های مخصوص همراه است. مسلمانان ترکیه در این ماه با حضور در بازارها به خرید خوراکی های خاص برای افطار می پردازند و زنان نیز در منازل خود شیرینی های مخصوص این ماه همچون «باقلوا» تهیه می کنند.
یک اعتقاد عمومی در ترکیه وجود دارد و آن این است که به هنگام افطار همه روزه داران باید بر سفره افطار حاضر باشند.
پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر در ترکیه بسیار مورد توجه است تا جایی که عید فطر بعد از عید قربان دومین عید رسمی ترکیه به شمار می رود و ترک ها به همین مناسبت سه روز تعطیلی رسمی دارند.
 
 
Share/Save/Bookmark