کد مطلب : 20843
افتتاح سالن تاریخ روابط ایران و جمهوری خودمختار نخجوان
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۵
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از سرکنسولگری کشورمان در جمهوری خودمختار نخجوان، 13 اسفندماه 1397 سالن تاریخ روابط ایران و نخجوان با حضور محسن نریمان رئیس منطقه آزاد ارس، منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان و جمعی دیگر از مسئولین منطقه در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این جمهوری خود مختار افتتاح شد.
این رویداد که با همکاری وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان صورت پذیرفت، مروری بر تاریخ 27 ساله روابط دو طرف به روایت تصاویر به جا مانده در طول نزدیک سه دهه گذشته است. آیرم در آیین افتتاح این سالن، هدف اصلی از این طرح را آشنایی مخاطبان با سیر تحول روابط ایران و نخجوان به روایت تصاویر دانست و تاکید کرد حفظ تاریخ در جنبه های مختلف تاثیر به سزایی در فهم ریشه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مناسبات دو طرف داشته و می تواند روند آینده را نیز برای مخاطبان روشن سازد. وی این سبک تاریخ گویی تصویری را بخشی از تاریخ ایران و نخجوان دانست که حفظ و انتقال آن به آیندگان بسیار مهم و جذاب خواهد بود.
سرکنسول کشورمان با اشاره به شرایط سیاسی و منطقه ای پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تاکید کرد این روایت تصویری نشان می دهد چگونه دو ملت در شرایط سخت و دشوار در کنار هم بوده اند و این روند همزیستی مسالمت آمیز به صورت عمیق تری تا امروز ادامه پیدا کرده است.
مدیر عامل منطقه آزاد ارس نیز پس از بازدید از عکس های به نمایش درآمده، این اقدام سرکنسولگری را قابل تحسین دانست. نریمان ضمن اشاره به مشهود بودن پیشرفت های دو طرف در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در تصاویربه نمایش در آمده، با توجه به زمینه های موجود آینده ای بهتر و نزدیکتر در روابط دو جانبه را قابل دسترس و منطقی دانست.
 
 
Share/Save/Bookmark