کد مطلب : 17874
گشایش دفتر یادبود قربانیان زلزله شهرهای غربی کشور در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به مناسبت وقوع زلزله در شهرهای غربی کشور و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از هموطنان عزیزمان در این حادثه دلخراش، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان دفتر یادبودی به همین مناسبت در محل سرکنسولگری گشود.
آذر زینال‌اف معاون اول مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان به همراه فرماندار شهر نخجوان و مقامات اداره وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در نخجوان با حضور در محل سرکنسولگری ضمن تسلیت به دولت و ملت ایران، ابراز همدردی خود و مردم نخجوان را اعلام و برای آسیب دیدگان این واقعه آرزوی سلامتی نمودند.
منصور آیرم سرکنسول کشورمان نیز در این ملاقات ضمن تشکر از حضور مقامات نخجوانی پیام تسلیت رئیس جمهور آذربایجان را مایه تسلی دانست و تاکید نمود مسئولین و مردم دو کشور همواره در مصائب و مشکلات در کنار یکدیگر بوده و هستند.
معاون مجلس عالی نخجوان در پایان متنی را به مناسبت این واقعه و به جهت تسلیت در دفتر یادبود نگاشت. متن یادداشت ایشان به قرار زیر است:
«اندوه خود را از خبر کشته شدن انسانها در نتیجه زلزله شدید در جمهوری اسلامی ایران، ابراز کرده و تسلیت می گوییم. برای مجروحین نیز شفا آرزو می کنیم. خداوند ایشان را رحمت کند.
آذر زینال‌اف
معاون اول رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان
25/08/96»

همچنین هیئتی به ریاست آقای آیتا جاوزترک معاون سرکنسولگری جمهوری ترکیه در نخجوان در محل سرکنسولگری ج.ا.ا در نخجوان حضور یافته و تسلیت ملت و دولت ترکیه را به ملت و دولت ایران ابراز کرده و برای کشته شدگان زلزله از خداوند تقاضای رحمت و برای آسیب دیدگان سلامتی و صبر آرزو کردند. ایشان اظهار داشتند که از طرف دولت ترکیه آمادگی خود را برای هر گونه کمک به زلزله زدگان اعلام می‌کنیم، همان گونه که رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ترکیه در پیام های جداگانه ای ضمن ابراز تسلیت به دولت و مردم ایران، آمادگی خود را برای کمک به آسیب دیدگان زلزله اعلام کردند. معاون سرکنسولگری ترکیه متن زیر را در دفتر یاد بود نگاشتند:
«به خاطرزلزله رخ داده درتاریخ 21 آبان 1396 و کشته شدن بیش از 500 نفر ازاتباع ایران بسیار غمگین هستیم. برای کشته شدگان زلزله از خداوند متعال رحمت می طلبیم و به نزدیکان ایشان تسلیت می گوییم و برای مصدومین شفای عاجل آرزو می کنیم و به مردم دوست ایران تسلیت عرض می نماییم.
آیتا جاوزترک - معاون
از طرف سرکنسول ترکیه در نخجوان»

در این دیدار آقای جودکی نماینده فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ا در نخجوان از حضور هیئت ترکیه ای و نگارش دفتر یاد بود این حادثه دلخراش، ابراز تشکر کردند.

شایان ذکر است به جهت گرامیداشت این حادثه تلخ پرچم کشورمان در این روز به حالت نیمه برافراشته درآمد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵