کد مطلب : 18557
برگزاری مراسم سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولین بلندپایه محلی در نخجوان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز، به مناسبت سی نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عصر روز دوشنبه 23 بهمن‌ماه 1396 مراسمی در جمهوری خودمختار نخجوان با حضور مقامات، دانشگاهیان و هنرمندان نخجوان برگزار شد. در این مراسم که توسط سرکنسولگری کشورمان در نخجوان برنامه‌ریزی و اجرا شده بود، واصف طالب‌اف رئیس مجلس عالی نخجوان، معاون اول مجلس، نخست وزیر، وزرای دولت، روسای دانشگاه ها، چهره های هنری ـ فرهنگی، رسانه‌ای و ورزشی نخجوان و دیپلمات های کشور ترکیه حضور داشتند. منصور آیرم سرکنسول کشورمان در این مراسم ضمن خوشامدگویی به میهمانان، انقلاب اسلامی ایران را حرکتی در جهت نفی استبداد داخلی و سلطه خارجی و تحقق آزادی، عدالت و استقلال دانست که توانست با برقراری نظام جمهوری، فصل جدیدی را بر مبنای مشارکت و آراء مردم در جهت تحقق اراده ملی آغاز کند. وی رابطه جمهوری اسلامی ایران با کشور دوست و برادر جمهوری آذربایجان و ملاقات های متعدد و سفرهای متقابل مقامات عالی رتبه دو کشور را نشان دهنده عمق دوستی و درک متقابل از اهمیت همکاری دانست. آیرم با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس عالی نخجوان به تهران، همکاری های رو به افزایش جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف گمرکی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، دارو  و درمان و تولید مشترک را مهم ارزیابی کرد.
واصف طالب‌اف رئیس مجلس عالی نخجوان نیز در این مراسم با تبریک سالروز پیروزی انقلاب ایران، رشد و توسعه روابط در بخش های مختلف اقتصادی، گمرکی، کشاورزی، پزشکی، فرهنگی و گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نخجوان را قابل توجه دانست. وی میزان همکاری میان نخجوان و استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را مثبت و امیدوار کننده ارزیابی نمود. رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان با بیان جمله ای از الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان با این مضمون: «توسعه موفقیت آمیز روابط ایران ـ جمهوری آذربایجان ما را بسیار خوشنود می‌کند. روابط ما پایه تاریخی دارد. این ها روابط دوستی و برادری بوده و ارمغان بزرگی برای کار عمومی ما است» سخنان خود را به پایان برد.
با برنامه‌ریزی وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، نمایشگاهی از عکس‌های دوران انقلاب اسلامی و زندگی حضرت امام خمینی (ره) و همچنین نمایشگاه آثار تولیدی و صنایع دستی ایران همراه با معرفی ظرفیت های استانهای هم مرز در حاشیه این مراسم به نمایش درآمد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵