کد مطلب : 11012
برگزاری مراسم روز استقلال گرجستان
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۴
برگزاری مراسم روز استقلال گرجستان
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از سایت sputnik-georgia مراسم روز استقلال در سراسر گرجستان، با حضور مقامات و مردم گرجستان برگزار شد. بسیاری از شخصیت های بین المللی و همچنین مقامات کشورهای همسایه نیز، با ارسال پیام، این روز را به دولت و ملت گرجستان تبریک گفتند.
گرجستان در این روز از تجهیزات نظامی جدیدی را به نمایش گذاشت، از جمله یک آمبولانس که برای انتقال مجروحین در میدان جنگ می باشد و یک بالگرد چند منظوره بی سرنشین که مجهز به دو مسلسل و هشت راکت غیر هدایت شونده و شش بمب می باشد و ارتفاع پرواز آن سه کیلومتر و نهایت سرعت آن ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می باشد.
روز استقلال با حضور سربازان امریکایی در میدان آزادی تفلیس برگزار شد. سربازان امریکایی پرچم ۵۰ ستاره حکومت فدرال امریکا را در این مراسم به اهتزار دراوردند.
مراسم روز ۲۶ می با حضور ایراکلی قاریباشویلی نخست وزیر و گیورگی مارگولاشویلی رئیس جمهور گرجستان برگزار شد اما خانم تینا خیداشلی وزیر دفاع گرجستان در این مراسم حضور نداشت. او به افغانستان سفر کرده است تا روز استقلال را در کنار سربازان گرجی و دور از وطن بگذراند.
گیورگی مارگولاشویلی، رئیس جمهور گرجستان در روز استقلال گرجستان از اهمیت ارتش برای رفاه کشور سخن گفت و افزود:
ارتش گرجستان پایه و اساس قدرت دولت گرجستان می باشد و وظیفه آن محافظت و تامین آرامش برای شهروندان گرجی می باشد. وی همچنین ابراز امیدواری خود را از قدرتمند تر شدن گرجستان آزاد و مستقل و دموکراتیک اعلام داشت.
Share/Save/Bookmark