کد مطلب : 16971
شرکت اعضا کمیسیون فرهنگی مجلس در مراسم اختتامیه نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر در نخجوان
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز، مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر در نخجوان با شرکت اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، سرکنسول کشورمان، وابسته فرهنگی سرکنسولگری، برخی از اعضا هیات رییسه اتحادیه نقاشان نخجوان برگزار شد.
در این مراسم جمشیدجعفرپور رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان‌دهنده جایگاه هنر در نزد مردم و مسوولان نخجوانی است و حوزه‌های هنر و علم، مساعدترین زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه هستند. رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌های هنری ویژه هنرمندان ایرانی و نخجوانی بطور متقابل مفید می‌باشند و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از این گروه  فعالیت‌ها حمایت می‌کند.
همچنین در این مراسم نظامی علی یف معاون اتحادیه نقاشان ضمن ابراز خرسندی از حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر، تصریح کرد: این نمایشگاه از سوی هنرمندان، استادان، جوانان و فرهنگ دوستان نخجوان مورد استقبال زیادی واقع شد، چراکه مردم نخجوان با بسیاری از تولیدات و آثار شخصیت‌های ادبی، هنری، علمی، فرهنگی و معنوی ایران آشنا بودند و این نمایشگاه فرصتی بود تا با چهره‌ها و شخصیت‌های فرهنگی ایران از منظر هنر عکاسی آشنا شوند.
این نمایشگاه که از سوی مخاطبان محلی مورد استقبال قابل‌توجهی قرارگرفته بود، از طرف اعضای کمیسیون فرهنگی نیز مورد بازدید واقع شد و پاشا هادیان عکاس هنرمند ایرانی توضیحاتی را در خصوص آثار ارایه شده به بازدیدگنندگان ارایه کرد.
بنا به گفته منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان، با توجه به در جریان بودن دو رویداد مهم فرهنگی در سال آتی یعنی تعیین شهر نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و هم چنین شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام حضور اعضای محترم کمیسیون فرهنگی در شهر تبریز و متعاقب آن در شهر نخجوان فرصت مغتنمی بود تا اعضای محترم کمیسیون از نزدیک با ظرفیت های موجود که زمینه های متنوعی را برای تعامل و همکاری های هنری و فرهنگی فراهم آورده است، آشنا شوند. آیرم همچنین گفت: در همین راستا و در قالب این سفر یک‌روزه که به ابتکار سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ترتیب یافته بود، رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی از مراکز فرهنگی، دینی و هنری نخجوان بازدید کرده و با برخی از مسوولان محلی گفتگو کردند. علاوه بر بازدیدهای فرهنگی، نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نماز جمعه مسجد حضرت الزهرا(س) نخجوان شرکت کرده و با صاحب محمداف رییس شورای قاضیان شرعی و امام جماعت مسجد الزهرا(س) گفتگو و تبادل‌نظر نمودند.   
همچنین رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در محل سالن کنفرانس شهدای منای سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران ضمن امضاء دفتر یادبود شهدای منای این سرکنسولگری، با فعالیت های نمایندگی کشورمان در نخجوان در ابعاد مختلف اقتصادی، گمرکی، ترانزیتی، گردشگری، داروئی، پزشکی، کشاورزی، کنسولی ، علمی، دانشگاهی و فرهنگی قرار گرفتند.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵