کد مطلب : 11129
اعلام عزای عمومی در گرجستان
سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰
اعلام عزای عمومی در گرجستان
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از سایت sputnik-georgia ایراکلی قاریباشویلی نخست وزیر گرجستان بمناسبت واقعه سیل در تفلیس روز 25 خرداد ماه سال 94را روز عزای عمومی اعلام کرد. نخست وزیر همچنین ۱۰ میلیون لاری کمک دولت به شورای شهر تفلیس را مورد تائید قرار داد که قرار است صرف جبران خسارات بشود. آمار قربانیان این بلای طبیعی در حال افزایش است و بر اساس آخرین گزارش لااقل ۱۴ نفر جان خود را از دست داده اند.
سفارت ایالات متحد امریکا در تفلیس این واقعه را به همه رنج دیدگان، تسلیت گفت.
ساکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان و فرماندار جدید اودسا نیز در صفحه فیسبوک خود به خانواده های آسیب دیده تسلیت گفت و ا اعلام کرد که با وزارت کشور اوکراین گفتگو کرده است و این کشور آماده است تا به گرجستان کمک برساند.
بارش باران از قبل نیمه شب آغاز شد و تا بامداد 24 خرداد ماه سال94ادامه داشت. بیشترین خسارتها از منطقه واکه-سابورتالو گزارش شده است. لااقل ۴۰ خانواده بخاطر طغیان رودخانه بی خانمان گردیده اند. ایراکلی قاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان گفت: تاکنون شبیه این واقعه در تفلیس رخ نداده بود.
باغ وحش تفلیس ویران شد و بسیاری از حیوانات که در میان آنها ببر، شیر، گرگ و خرس نیز وجود دارند از باغ وحش گریختند و در سطح شهر پراکنده شدند. بعلت سرگردانی حیوانات وحشی که از باغ وحش گریخته اند مقامات از مردم خواسته اند که از منازل خود خارج نشوند همچنین توصیه شده است که با خودرو در سطح شهر تردد نگردد. اغلب خیابانها آسیب دیده اند و عبور و مرور اتومبیلها باعث مسدود شدن معابر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark