کد مطلب : 21854
چاووش‌اوغلو، ماکرون را به دورویی متهم کرد
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
چاووش‌اوغلو، ماکرون را به دورویی متهم کرد
وزیر خارجه ترکیه، رئیس جمهوری فرانسه را بابت اظهاراتش علیه آنکارا مورد انتقاد قرار داد و وی را به دورویی و تزویر متهم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی در مجمع پارلمانی شورای اروپایی در استراسبورگ، سیاست ترکیه در قبال سوریه و آزادی بیان در ترکیه را مورد انتقاد قرار داده بود.
مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به این اظهارات گفت، ماکرون با بدنام کردن آزادی بیان ترکیه پا را فراتر گذاشته است.
وی همچنین به انتقادهای ماکرون از مدیریت مهاجرت از سوی آنکارا نیز انتقاد و تاکید کرد که ترکیه به تمامی توافقات با اتحادیه اروپا درباره مهاجران جامه عمل پوشانده است.
وی همچنین تاکید کرد: ماکرون چه تعداد مهاجر را در فرانسه پذیرفته است؟ بجای آنها، تروریست‌های یگان‌های مدافع خلق/پ.ک.ک وارد کاخ الیزه شدند.
وزیر خارجه ترکیه همچنین رئیس جمهوری فرانسه را به دورویی و تزویر متهم کرد و وی را به "خروسی" تشبیه کرد که بانگ می‌زند در حالیکه "پاهایش درون کثافت است" و ماکرون را بابت اظهارتش درباره آزادی رسانه‌ای و حقوق بشر در ترکیه مورد انتقاد قرار داد و به این مساله اشاره کرد که اطلاعات فرانسه بر خبرنگارانی که درباره فروش سلاح به کشورها حوزه خلیج فارس تحقیق می‌کنند، فشار وارد می‌آورد.
وی ادامه داد: اگر ماکرون درباره آزادی بیان و رسانه امروز حساس شده است، چرا به روزنامه نگاران اجازه نمی‌دهد تا در مجمع پارلمانی شورای اروپایی حضور داشته باشند؟ خبرنگاران به دلیل محدودیت‌های دولت پاریس در هفتادمین سالگرد این مجمع غایب بودند. می‌دانیم که ماکرون دفتر رسانه‌ای را در الیزه بسته است.
ماکرون در آوریل سال جاری میلادی میزبان نیروهای دموکراتیک سوریه بود.
 
 
Share/Save/Bookmark