کد مطلب : 22204
تاکید نخست وزیر تاجیکستان بر گسترش همکاری با ایران
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
تاکید نخست وزیر تاجیکستان بر گسترش همکاری با ایران
نخست وزیر تاجیکستان در دیدار استاندار خراسان رضوی، شمال شرق ایران، بر گسترش همکاری دو جانبه تاکید کرد.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان، «قاهر رسول زاده» نخست وزیر تاجیکستان در دیدار «علیرضا رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی ایران در دوشنبه، با اشاره به نقش موثر ایران در منطقه، توسعه تجارت دو جانبه با محوریت استان خراسان رضوی را خواستار شد.
رسول زاده به امضای 160 تفاهم نامه بین ایران و تاجیکستان نیز اشاره کرد و گفت: شرکت های ایرانی فعال در حوزه آب و برق تاجیکستان بسیار توانمند هستند.
نخست وزیر تاجیکستان با اعلام آمادگی برای فعالیت شرکت‌های ایرانی در حوزه های کشاورزی، صنایع سبک و معدن، بر حل موانع و مشکلات توسعه تجاری، بازرگانی و سرمایه گذاری بین دو کشور تاکید کرد.
«علیرضا رزم حسینی» استاندار خراسان رضوی ایران هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت های گسترده این استان در جذب گردشگر، توریسم درمانی، توان علمی و دانشگاهی، آمادگی خراسان رضوی را برای میزبانی از همایش بزرگ تجاری، اقتصادی و صنعتی دو کشور اعلام کرد.
رزم حسینی همچنین با تاکید بر اراده مسئولان ایران و تاجیکستان برای گسترش همکاری دو جانبه پیشنهاد داد، شرکت مشترکی بین دو کشور ایجاد شود تا زمینه حضور اتباع تاجیکستان در مشهد(مرکز استان خراسان رضوی) فراهم شود.
 
 
Share/Save/Bookmark