کد مطلب : 21061
بولتون: از روسیه می خواهیم که در ونزوئلا دخالت نکند
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
بولتون: از روسیه می خواهیم که در ونزوئلا دخالت نکند
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که آمریکا از روسیه می‌خواهد که در حوادث ونزوئلا دخالت کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، جان بولتون گفت: به خصوص در حال حاضر ما از روسیه انتظار داریم که در آنچه که در ونزوئلا اتفاق می‌افتد دخالت نکند.
گفتنی است که پیش از این «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو در امور داخلی ونزوئلا دخالت نمی‌کند و انتظار دارد دیگران نیز همین رویه را داشته باشند. وی همچنین افزود که کشورهای ثالث نباید نگران رابطه روسیه با کشورهای دیگر باشند.
شایان ذکر است که به دنبال اقدام نظامیان وابسته به خوان گوآیدو (سرکرده شورشیان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا) برای کودتا در ونزوئلا، طرفداران دولت قانونی و منتخب در این کشور از طیف گسترده‌ای از هواداران خود خواستند برای مخالفت با این اقدام مقابل کاخ ریاست جمهوری تجمع کنند.
مخالفان شورشیان نیز برای حمایت از اقدام نظامی علیه دولت نیکولاس مادورو به اطراف پایگاه هوایی «کارلوتا» فراخوانده شدند.
اقدام برای کودتا از ساعاتی پیش آغاز شده و خوآن گوایدو با انتشار ویدئویی در کنار نظامیان در اطراف پایگاه هوایی «کارلوتا» از این کودتا حمایت کرده است.‌
یوسدادو کابلو رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا هم از طرفداران دولت خواسته تا در مقابل کاخ ریاست جمهوری تجمع کنند.
ارتش برای مقابله با تجمع مخالفان بر روی پل «آلتامیرا» که در میان آنها «لئوپولدو لوپز» از سران شورشیان مخالف دولت و رئیس حزب اراده عمومی نیز حضور دارد، از گاز اشک‌آور استفاده کرده است
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵