کد مطلب : 19721
تلاش تاجیکستان و قزاقستان برای انجام معاملات تجاری تا 1 میلیارد دلار
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
در نشست شورای مشترک همکاری های اقتصادی تاجیکستان و قزاقستان در شهر دوشنبه راه های گسترش همکاری های دو جانبه و به سقف 1 میلیارد دلار رساندن میزان معاملات تجاری دو کشور تا پایان سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از تاجیکستان تایمز، مدیرشرکت "قزاق اکسپورت" KazakhExport  گفت، در این نشست نمایندگان 20 شرکت قزاقستانی با همتایان تاجیک خود راه های گسترش همکاری های دو جانبه در زمینه های اقتصادی و تجاری، صنایع و انرژیِ، حمل ونقل، بهداشتی و درمانی و داروسازی، کشاورزی و ساختمان سازی را مورد بررسی قرار خواهند  داد.
روسلان اسحاق اف تاکید کرد، پس از نخستین نشست این شورا درشهر دوشنبه درسال جاری بیش از10 هزارتن میل گرد ازکارخانه ذوب آهن شهر تیمیرتاو قزاقستان برای ساخت نیروگاه برق آبی راغون در تاجیکستان ارسال شده است.
همچنین انتقال 300 دستگاه اتوبوس  جدید ساخت قزاقستان برای مسیرهای برون شهری تاجیکستان در نظرمی باشد. طرف قزاقستان بیش از100 دستگاه تاکسی به تاجیکستان صادرکرده است که درآینده نزدیک هم 50 تاکسی دیگر به دوشنبه منتقل خواهد شد.
شرکت های راه آهن دو کشور نیز برای واردات ریل و واگن از قزاستان به تاجیکستان همکاری می کنند.
میزان معاملات تجاری تاجیکستان و قزاقستان درسال 2017 بیش از840 میلیون دلاراعلام شده است که امسال تلاش می شود این شاخص به 1 میلیارد  دلار برسد
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵