کد مطلب : 20413
علی اف در دیدار با لاوروف: باکو و مسکو در تکمیل دالان شمال ـ جنوب همکاری ثمر بخشی دارند
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱
الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در دیدار با سرگئی لاروف وزیر امور خارجه روسیه در باکو تصریح کرد : روابط دو کشور در سال 2018 ،بویژه در زمینه تکمیل دالان حمل و نقل شمال - جنوب بسیار ثمر بخش بود.
علی اف در دیدار با لاوروف: باکو و مسکو در تکمیل دالان شمال ـ جنوب همکاری ثمر بخشی دارند
به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی ' آذرتاج ' علی اف در این دیدار ، ضمن ابراز خشنودی از نتایج مثبت فعالیت های مشترک در زمینه تکمیل دالان شمال – جنوب افزود: ما فعالیت و همکاری خود را در این زمینه ادامه خواهیم داد.
وی افزود: ما در سال جاری شاهد نتایج مثبت فعالیت ها در این مورد بودیم و به مشارکت با شرکا و همسایگان دیگر برای به پایان رساندن هر چه سریع تر این پروژه علاقمند هستیم.
رییس جمهوری آذربایجان سفر وزیر امور خارجه روسیه به باکو را فرصتی مناسب برای بررسی مسایل مهم همکاری های دوجانبه عنوان کرد و گفت: این سفر از نظر تدوین برنامه های فعالیت مشترک سال 2019 میلادی فرصت خوبی است.
وی همچنین با اشاره به اینکه در این سفر راهکارهای حل مناقشه قره باغ بررسی می شود ، ابراز امیدواری کرد که در سال 2019 میلادی شاهد تحرک در حل این مناقشه باشیم.
علی اف گفت : ما امیدوارم به همکاری روسیه بعنوان یکی از روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در راستای حل این مناقشه هستیم .
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز ضمن ابراز رضایت از سطح روابط دو کشور در حوزه های مختلف ،دیدار های مستمر روسای جمهوری دو کشور را برای بسط روابط موثر دانست.
وی افزود: فعالیت مشترک با جمهوری آذربایجان در عرصه های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و شورای اروپا و سازمان امنیت و همکاری اروپا برای روسیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
لاوروف تصریح کرد: مسکو علاقمند به ادامه کمک های به گفتمان مستقیم میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان جهت حل مناقشه قره باغ هستیم و می خواهیم این مناقشه بطور عادلانه و بصورت قابل قبول برای طرفین حل و فصل شود .
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه برای حضور در 39 اجلاس شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه که امروز ( جمعه ) در باکو برگزار می شود وارد جمهوری آذربایجان شد .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵