کد مطلب : 22853
تدوین دستورالعمل استفاده از فضای مجازی در ترکیه
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
تدوین دستورالعمل استفاده از فضای مجازی در ترکیه
رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه از تدوین راهنمای استفاده از فضای مجازی در این کشور خبر داد.
 
 
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فخرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به تدوین طرحی برای ضابطه مند کردن صفحات مجازی عنوان کرد: قوانین مربوط به استفاده از فضای مجازی آماده شده است. دلیل تهیه این راهنما، ارائه و تولید محتوای صحیح است.
وی با اشاره به اطلاعاتی که در فضای مجازی ترکیه منتشر شده و بخشی از آنها به انتشار اخبار و اطلاعات غلط و گمراه کننده پرداخته‌اند گفت: دشمنان ترکیه که در راس آنها گروههای تروریستی هستند، در فضای مجازی فضای سیاسی و اقتصادی را هدف قرار داده‌اند و با اخبار دروغ، عملیات ادراکی را دنبال می‌کنند.
رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه ادامه داد: به عنوان مسئول در این زمینه برای رسیدن به اطلاعات درست و فضای مجازی و ارتباطات تمیز اقدامات ملی و بین‌المللی خود را دنبال می‌کنیم.
در خصوص محتوای این راهنما نیز نویسنده حریت اعلام کرده که مزایا و معایب فضای مجازی در آن ذکر شده و توصیه‌های لازم برای استفاده صحیح از فضای مجازی آمده است. برای هر رده سنی اعم از دانش آموزان، بچه ها، جوانان و والدین نیز پیشنهاداتی ذکر شده است. 
آلتون با اشاره به اتفاقات رخ داده در گزی پارک که در سال 2013 رخ داد، گفت: از فضا مجازی برای تحریک مردم استفاده شد. همچنین با عملیات تولید محتوا در خصوص مسائل بسیاری از جمله روند مقابله ترکیه با گروههای تروریستی در خارج از کشور تلاش شده تا اطلاعات غلط یا تحریک کننده به مردم داده شود
 
 
Share/Save/Bookmark