کد مطلب : 20783
احتمال حضور ترکیه در مذاکرات صلح افغانستان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵
احتمال حضور ترکیه در مذاکرات صلح افغانستان
نماینده روسیه اعلام کرد: مسکو از ترکیه برای حضور در نشست آتی مذاکرات صلح افغانستان دعوت می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ضمیر کابولوف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور افغانستان در بیانیه‌ای گفت: اگر ترکیه در نشست آتی درباره مذاکرات صلح افغانستان در مسکو شرکت کند خوشحال خواهیم شد.
وی با اشاره به دیدارش با زلمای خلیلزاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان در آنکارا گفت: آمریکا پیشنهاد ایجاد زمینه‌های مصالحه در افغانستان را داده است. روسیه آماده بررسی این پیشنهاد است. روسیه این آمادگی را دارد که با آمریکا در مبارزه با القاعده و داعش همکاری کند.
خلیلزاد نیز گفت: ما توافق کردیم که افغانستان دیگر نباید به یک مامن برای تروریست‌های القاعده و نیروهای داعش و دیگر سازمانهای تروریستی تبدیل شود. نیاز است که مکانیزم‌های اجرایی و تضمینی فراهم شود تا تروریسم در افغانستان ریشه کن شود.
همچنین نمایندگان روسیه و آمریکا درباره مذاکرات میان افغان‌ها و لزوم تشکیل یک گروه ملی با حضور دولت افغانستان و نمایندگان طالبان و ترسیم یک نقشه راه برای مذاکرات صلح گفت و گو کردند.
خلیلزاد تاکید کرد: ما می‌خواهیم روسیه نقش سازنده‌ای در مذاکرات صلح افغانستان داشته باشد؛ ما نمی‌خواهیم که در دیپلماسی صلح در افغانستان تک روی سیاسی وجود داشته باشد ما از همه تلاش‌ها برای ارتقای صلح استقبال می‌کنیم.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵