کد مطلب : 23898
کنفرانس ویدئویی مرکل و اردوغان درباره مسائل مختلف بین‌المللی
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
کنفرانس ویدئویی مرکل و اردوغان درباره مسائل مختلف بین‌المللی
صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور ترکیه در یک ویدئو کنفرانس به مسائل مهم بین‌المللی از جمله مسئله کرونا و مناقشات گازی بین یونان و ترکیه پرداختند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "آر ان دی" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در مناقشات بین ترکیه با یونان و قبرس در شرق دریای مدیترانه همچنان بر لزوم حل آن از راه مذاکره تاکید کرده و در یک ویدئو کنفرانس با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه سیگنال ها و تحولات مثبت اخیر در این منطقه را تمجید کرد. این خبر را استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد.
صدر اعظم آلمان همچنین گفت: این مسئله حالا مهم است که پیشرفت هایی در مسائل مورد مناقشه از طریق گفتگو به دست آید.
به گفته "زایبرت"، مرکل بر اهمیت مناسبات سازنده و پایدار بین اتحادیه اروپا و ترکیه تاکید کرده و اعلام کرد که صدر اعظم آلمان و اردوغان بخصوص درباره چالش های بحران کرونا با هم تبادل اطلاعات کردند و درباره موضوعات دو جانبه و بین‌المللی هم بحث و گفتگو کردند.
روابط میان یونان و ترکیه بر سر طیفی از موضوعات مورد اختلاف از جمله حوزه اقتدار و اختیارات دو کشور در منطقه مدیترانه و قبرس شمالی و جنوبی با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است.
درگیری ترکیه با یونان و قبرس جنوبی، ریشه در ادعای این کشورها برای بهره‌برداری از منابع گاز طبیعی موجود در شرق مدیترانه دارد.
مناسبات بین آلمان و ترکیه هم در سال های گذشته همواره به دلیل موضوعات مورد مناقشه با چالش های فراوانی روبرو بوده است.
اخیرا در ماه نوامبر از آنجایی که نیروهای ارتش آلمان در قالب عملیات نظارت بر تحریم تسلیحاتی اروپا موسوم به ایرنی یک کشتی ترکیه‌ای را مورد تفتیش قرار دارند مناسبات بین برلین و ترکیه وخیم‌تر شد.
 
 
Share/Save/Bookmark