کد مطلب : 22196
اردوغان قدرت‌های جهان را به همکاری در غارت نفت سوریه دعوت کرد!
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
اردوغان قدرت‌های جهان را به همکاری در غارت نفت سوریه دعوت کرد!
رئیس‌جمهور ترکیه از قدرت‌های تأثیرگذار جهان خواست با این کشور برای استخراج نفت در شمال سوریه و صرف درآمدهای آن برای اسکان دادن آوارگان همکاری کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در همایش جهانی پناهجویان در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت: من از قدرت‌های تأثیرگذار در جهان می‌خواهم در استخراج نفت از میادین شمال سوریه با ما همکاری کنند تا درآمدهای آن صرف آوارگانی شود که در این مناطق اسکان داده خواهند شد.
وی گفت: ما باید با هم نفت را از چاه‌هایی که تروریست‌ها در سوریه کنترل آن‌ها را در دست دارند استخراج کنیم و پروژه‌های ایجاد واحدهای مسکونی، مدارس و بیمارستان‌ها در مناطق آزاد شده را تکمیل کنیم و آوارگان را در آنجا اسکان دهیم اما هیچ کسی به این درخواست ما پاسخ نداده است.
وی گفت: ۳۷۱ هزار آواره سوری از زمان آغاز عملیاتمان در شمال سوریه در این مناطق اسکان داده شده‌اند. ما به ساختاری نیاز داریم که اجازه اسکان مجدد آوارگان سوری را بدهد که به ترکیه سفر کرده‌اند. بازگشت سوری‌ها به وطنشان بعد از تحقق ثبات به همان اندازه مبارزه با تروریسم اهمیت دارد. حل مشکل آوارگان تنها از طریق اقدامات جدی در سطح جهانی ممکن است. ماندن آوارگان سوری در داخل ترکیه تنها راه‌حل این مشکل نیست. کشورهایی هستند که امکانات مادی بیشتری نسبت به ما دارند اما از تعداد کمی از آوارگان استقبال می‌کنند.
اردوغان خواهان اسکان یک میلیون آواره سوری در شمال سوریه در دوره بسیار کوتاهی شد.
وی گفت: نبود کمک‌های بین المللی به میلیون‌ها آواره سوری در کشورمان باعث شد ما عملیات نظامی را در شمال شرق سوریه آغاز کنیم. وقتی جامعه جهانی به ما کمک نکرد ما مجبور شدیم زمام امور را خودمان به دست بگیریم
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵