کد مطلب : 23816
توصیه زاخارووا به مسئولان یوتیوپ برای مقابله واقعی با تأمین مالی تروریسم
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵
توصیه زاخارووا به مسئولان یوتیوپ برای مقابله واقعی با تأمین مالی تروریسم
سخنگوی وزارت خارجه روسیه به مسئولان «یوتیوپ» توصیه کرد: به‌جای یک باشگاه فوتبال در چچن، بهتر بود حساب کاربری سیاستمداران آمریکایی که در اقدامات نظامی غیرقانونی و کشتار مردم بی‌گناه در سایر کشورها سهیم هستند را مسدود کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پس از مسدود شدن حساب کاربری باشگاه فوتبال "آخمت" چچن توسط «یوتیوپ»، به مسئولان این وب‌سایت ویدئویی پیشنهاد کرد که به‌جای آن، بهتر بود حساب کاربری سیاستمداران آمریکایی که در اقدامات نظامی غیرقانونی آمریکا در خارج از کشور سهیم هستند را مسدود می‌کردند.  
زاخارووا در صفحه فیس بوک خود در این باره نوشت: «یوتیوپ حساب کاربری باشگاه فوتبال "آخمت" چچن روسیه را مسدود کرده است. احتمالاً آنها خواسته‌اند تا از تحریم‌های غربی علیه مقامات چچنی تقلید کنند. اگر الیگارش‌های اینترنتی آمریکایی به سیاست سرکوب روی آورده‌اند، می بایست بین خود و آرمان‌های اعلام شده: مبارزه با اخبار جعلی، تأمین مالی تروریسم و دخالت در اقدامات غیرقانونی، صادق باشند و مطابق شعار خود، حساب کاربری تمامی رجال سیاسی آمریکایی که در اقدامات نظامی غیرقانونی ایالات متحده در خارج از کشور سهیم بوده و باعث کشته شدن میلیون‌ها انسان بی گناه در سراسر جهان شده‌اند، را مسدود کنند.»
سخنگوی وزارت خارجه معتقد است که در فهرست چنین سیاستمدارانی، "کالین پاول" وزیر امور خارجه سابق آمریکا می‌تواند جای گیرد که به همه جهان درباره وجود سلاح‌های کشتار جمعی نزد دولت عراق دروغ گفت و در نتیجه این دروغ، صدها هزار نفر از مردم بی گناه این کشور کشته شدند.
وی افزود: «آیا چنین اقدامی با مختصات اعلام شده توسط این شبکه اجتماعی مطابقت ندارد؟ آیا سایر مقامات بلندپایه آمریکایی که مسئول انتشار اخبار جعلی و نادرست، بیگانه هراسی و تقدیر از سیاست قتل رهبران کشورهای خارجی هستند که هزاران نمونه از آن را می‌توان نام برد، در این رده بندی جای نمی‌گیرند؟»
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵