کد مطلب : 22736
نگرانی روسیه از ادامه وخامت اوضاع در مرز سوریه-ترکیه
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴
نگرانی روسیه از ادامه وخامت اوضاع در مرز سوریه-ترکیه
وزارت خارجه روسیه از وخامت اوضاع و وقوع حملات تروریستی در مناطقی از خطوط مرزی سوریه و ترکیه که در حال حاضر آنکارا کنترل آن را برعهده دارد، ابراز نگرانی کرده و بر لزوم کنترل دمشق بر کل خاک سوریه تأکید کرد.
 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای که در سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شده، تأکید کرده است که مقامات مسکو  نگران وقوع تنش‌های مکرر در برخی مناطق مرزی سوریه و ترکیه است که در حال حاضر تحت کنترل آنکارا قرار دارد.  
وی در این بیانیه گفته است: «ما حملات تروریستی که قربانیان آن مردم غیرنظامی هستند را به شدت محکوم می کنیم. در همین راستا، ما بار دیگر بر غیر قابل اجتناب بودن ادامه مبارزه قاطع با تروریست‌ها در سوریه که توسط شورای امنیت سازمان ملل هم شناخته شده هستند، تأکید می کنیم.»
زاخارووا یادآور شد: «در حال حاضر، خاک سوریه، جایی که این حملات تروریستی در آنجا رخ داده است، تحت کنترل طرف ترکیه‌ای قرار دارد کهبه عقیده ما در نهایت باید به زیر کنترل مقامات دمشق بازگردندد. ضمن اینکه، برقراری صلح و امنیت در مرزهای سوریه و ترکیه و در مجموع در کل خاک سوریه، فقط براساس احیای حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور امکان پذیر است.»
لازم به یادآوری است که چند روز قبل، در شهر کردنشین عفرین در خاک سوریه، 40 نفر، از جمله 11 کودک، بر اثر انفجار یک مخزن سوخت کشته شدند و 47 تن دیگر از ساکنین محلی نیز دچار آسیب و مجروحیت شدند.
براساس اعلام وزارت دفاع ترکیه، این انفجار توسط طرفداران حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که در ترکیه یک سازمان تروریستی شناخته شده، ترتیب داده شده است
 
 
Share/Save/Bookmark