کد مطلب : 17615
اردوغان: مردم خواستار تغییر و بازسازی حزب حاکم هستند
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
اردوغان: مردم خواستار تغییر و بازسازی حزب حاکم هستند
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، مردم کشورش خواستار تغییر و بازسازی حزب حاکم عدالت و توسعه هستند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مراسمی اعلام کرد: بازسازی در حزب ما خواست مردم‌ است و مقابله با خواسته مردم قابل قبول نیست.
وی با اشاره به برکناری برخی از شهرداران در برخی از شهرهای ترکیه گفت: اگر نیاز است که برخی از شهرداران برکنار شوند باید اقدامات لازم در این باره انجام گیرد و حتی اگر برخی از سازمان‌های حزب نیاز به بازسازی دارد به طور حتم ما این کار انجام می‌دهیم. کسی نباید با این روند مخالفت کند.
پیشتر اردوغان انتقاد کرده بود که برخی از سازمان‌های حزب عدالت و توسعه دچار "خستگی ذهنی" شده و باید مورد بازسازی قرار گیرند.
بازسازی حزب عدالت و توسعه و ساختارهای آن یکی از اقدامات مقدماتی برای انتخابات سال 2019 است به ویژه اینکه حزب حاکم در انتخابات اخیر و نیز رفراندومی که برگزار کرد نتوانست موفقیت‌های پیشین خود را تکرار کند.
اردوغان در سخنرانی خود اعلام کرد: حزب حاکم همواره در کنار مردم بوده و البته نیاز دارد به سمتی حرکت کند که مردم نشان می‌دهند. مردم به ما چه می‌گویند؟ تغییر و بازسازی. مردم از ما اصلاحات می‌خواهند. آنها خواستار اهداف و پروژه‌های بزرگتر هستند.
رئیس‌جمهور ترکیه افزود: اگر حزب عدالت و توسعه چنین بازسازی انجام ندهد در این صورت مردم به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.
اردوغان در ادامه تاکید کرد: این تغییرات به معنای قطع روابط خود با گذشته نیست. چنین بازسازی‌هایی در ساختارهای حزب کاملا طبیعی است. انتظار ثابت ماندن حزب عدالت و توسعه اشتباه است زیرا ترکیه در حال تغییر است.
 
 
Share/Save/Bookmark