کد مطلب : 23645
درخواست ارمنستان از روسیه برای بازگرداندن اسرای ارامنه
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۴
درخواست ارمنستان از روسیه برای بازگرداندن اسرای ارامنه
رئیس‌جمهوری ارمنستان از "ولادیمیر پوتین" همتای روسی خود درخواست کرده تا برای بازگرداندن اسرای نظامی و غیرنظامی ارامنه که در بازداشت جمهوری آذربایجان قرار دارند، به ایروان کمک کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آرمن سارکیسیان" رئیس‌جمهوری ارمنستان از "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری فدراسیون روسیه درخواست کرده تا برای بازگرداندن زندانیان ارامنه در بازداشت طرف آذربایجانی، به ایروان کمک کند.
 طبق اطلاعات منتشره در وب‌سایت رئیس‌جمهوری ارمنستان، سرکیسیان در این درخواست، یادآور شده که جامعه ارمنستان و مهاجرین ارامنه در روسیه به‌شدت نگران وضعیت سربازان و غیرنظامیانی هستند که در آذربایجان بازداشت هستند.
سرکیسیان می‌افزاید: میانجیگری رئیس‌جمهوری روسیه به حل این مشکل بسیار دردناک و بازگشت اسیران جنگی، غیرنظامیان و همچنین اجساد کشته‌شدگان در آذربایجان بسیار کمک خواهد کرد.
 روز (دوشنبه)، "آرایک آروتونیان" رئیس‌جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد که اجساد بیش از 600 نظامی کشته‌شده در جنگ با نیروهای مسلح آذربایجان با کمک صلح‌بانان روسی از منطقه قره‌باغ خارج شده است و این کار همچنان ادامه دارد.
 
 
Share/Save/Bookmark