کد مطلب : 21575
برنامه دولت گرجستان برای مقابله با کاهش درآمد صنعت گردشگری
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
برنامه دولت گرجستان برای مقابله با کاهش درآمد صنعت گردشگری
به دلیل کاهش درآمد گردشگری در گرجستان، دولت این کشور دو برنامه برای پشتیبانی از این صنعت ارائه کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از Agenda.ge، بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک ملی گرجستان، صنعت گردشگری این کشور در ماه ژوئیه سال جاری 374 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال 2018 کاهش 13.3 درصدی برابر با 57.8 میلیون دلار داشته است.
در پنج ماهه نخست سال جاری نیز درآمد گردشگری گرجستان از ورود شهروندان خارجی به 1.1 میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال 2018 حدود 101 میلیون دلار بیشتر بود.
بنا بر اعلام اداره ملی گردشگری گرجستان، درآمد گردشگری این کشور در سال 2018 حدود 3.2 میلیارد دلار بود که در مقایسه با سال 2017 شاهد رشد 498 میلیون دلاری بود. این در حالی است که در کل سال 2017 درآمد صنعت گردشگری گرجستان 2.7 میلیارد دلار بود که نسبت به سال قبل از آن 594 میلیون دلار بیشتر بود.
این اداره خاطر نشان کرد که در ماه گذشته این کشور میزبان حدود 1 میلیون و 100 هزار بازدید کننده خارجی بوده که 570 هزار نفر آنها گردشگر بوده‌اند.
ماموکا باختادزه نخست وزیر گرجستان با اشاره به کاهش ورود گردشگران خارجی به این کشور پس از آغاز تحریم‌های پروازی روسیه از تاریخ 8 ژوئیه، اظهار داشت که دولت برای حمایت از صنعت گردشگری دو برنامه را اجرا خواهد کرد.
نخست وزیر گرجستان گفت: "ما می‌دانیم که صنعت گردشگری به پشتیبانی بیشتر نیاز دارد. دو برنامه برای حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط که در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنند، ایجاد کرده‌ایم. یک برنامه در مورد پشتیبانی از ساخت هتل‌ها است و برنامه دوم نیز با هدف تأمین مالی نرخ بهره است. ارائه این دو برنامه از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد."
باختادزه تاکید کرد که دولت برای بازپرداخت وام‌هایی که هتل‌های کوچک موجود دریافت کرده‌اند، کمک‌هایی ارائه خواهد داد و هم چنین برای ساخت هتل‌های جدید دولت به عنوان ضامن بانک‌ها عمل خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد که مقامات دولتی ارتباطات فشرده‌ای با کارآفرینان کوچک و متوسط دارند و به دنبال اطلاعات ارائه شده از سوی این شرکت‌ها، دولت این دو برنامه را ارائه کرده است.
در تاریخ 20 ژوئن از سوی نیروهای مخالف دولت گرجستان و در اعتراض به سفر هیات پارلمانی روسیه به این کشور برای شرکت در مجمع بین پارلمانی کشورهای ارتدوکس در تفلیس تظاهراتی برگزار شد
 
 
Share/Save/Bookmark