کد مطلب : 23915
روسیه: ساخت بیش از ۹۵ درصد خط لوله "جریان شمالی-۲" پایان یافته است
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱
روسیه: ساخت بیش از ۹۵ درصد خط لوله "جریان شمالی-۲" پایان یافته است
معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به تثبیت نسبی بازار جهانی نفت، تأکید کرد که روند ساخت خط لوله گاز "جریان شمالی-۲" بیش از ۹۵ درصد تکمیل شده و به‌رغم اقدامات مخرب آمریکا به زودی به پایان خواهد رسید.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر نوواک" معاون نخست وزیر و مسئول سیاست انرژی روسیه شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که ساخت شاهراه اصلی خط لوله گاز "جریان شمالی-2" در حال حاضر بیش از 95 درصد به پایان رسیده است.
وی توضیح داد: «خط لوله "جریان شمالی-2" یک طرح کاملاً تجاری است که در وهله نخست توسط شرکت‌های خارجی علاقه‌مند به انتقال گاز از روسیه، در حال ساخت است. و شرکت "گازپروم" روسیه موسسه مشترکی بوجود آورده که به همراه شرکای اروپایی عملاً بیش از 95 درصد این پروه را تکمیل کرده است.»
معاون نخست وزیر روسیه تأکید کرد که خط لوله "جریان شمالی-2"، به‌رغم اقدامات مخرب ایالات متحده که سعی دارد مانع از روند پیشرفت و به درازا کشیده شدن ساخت آن شود، در نهایت و در آینده نزدیک به پایان خواهد رسید. وی یادآور شد که تحقق این طرح بطظور کامل پاسخگوی منافع و مطابق با قوانین اروپایی است و تمایلات رقابتی طرف آمریکایی تنها با هدف فروش گاز مایع آنها به کشورهای اروپایی است.
نوواک همچنین در پاسخ به سئوال دیگری، پیش بینی کرد که قیمت متوسط نفت در سال 2021 بین 45 تا 60 دلار در ازای هر بشکه خواهد بود. معاون نخست وزیر روسیه ادامه داد: «ما طی ماه‌های اخیر شاهد نوسان کم قیمت نفت بودیم و این به منزله آن است که بازار جهانی متعادل شده و قیمت‌های کنونی، بدون تردید پاسخگوی وضعیت بازار است.    
این مقام روس ابراز عقیده کرد که بازار انرژی تا حدودی ثبات پیدا کرده و کاهش تقاضای نفت در سال 2020 از 20 الی 25 درصد، در اواخر سال گذشته به 8 الی 9 درصد رسید و تثبیت بازار جهانی در ماه‌های بهار امسال نیز ادامه خواهد یافت
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵